تبلیغات

مسلمانان روهینگیا باید یک ایالت خودمختار داشته باشند

Article Image

به گزارش تبیین نیوز به نقل از تسنیم، مولانا فضل الرحمن رئیس حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان با دفاع از مسلمانان مظلوم روهینگیا گفت: راه حل دائمی مشکلات مسلمانان میانماری این است که آنها یک ایالت خودمختار داشته باشند.

وی که در پارلمان پاکستان سخن می‌گفت تاکید کرد: انسانیت در میانمار زیر پا گذاشته شده است ولی تمام مجامع جهانی نسبت به آن سکوت کرده‌اند.

مولانا فضل الرحمن تصریح کرد: آمریکا و اتحادیه اروپا که برای هر مسئله کم‌ارزشی جنجال به پا می‌کنند در مقابل کشتار مسلمانان مظلوم روهینگیایی سکوت کرده‌اند.

رئیس حزب جمعیت علمای اسلامی از دولت پاکستان خواست جدی‌تر از قبل به دفاع از حقوق مسلمانان روهینگیایی پرداخته و اجازه ندهد که بودائی‌ها بیش از این به آنان ظلم کنند.

او اضافه کرد: کریدور اقتصادی چین و پاکستان تاثیر چشمیگری بر پیشرفت اقتصادی پاکستان خواهد داشت ولی اغتشاشات سیاسی باعث تضعیف آن شده است.

رئیس حزب جمعیت علمای اسلام به سیاست‌های جدید آمریکا نیز اشاره کرده و گفت: کاخ سفید به دنبال ایجاد تغییرات جغرافیایی در منطقه است.

وی اعلام کرد: آمریکا به جای کم کردن نیروهای نظامی خود در افغانستان و سپردن امور این کشور  به دست مردم آن دائما نیروهای بیشتری را اعزام می‌کند که این نشان‌دهنده سیاست‌های خطرناکی است که آمریکا برای منطقه در نظر گرفته است.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار