تبلیغات

مجلس تونس به دولت جدید این کشور رای اعتماد داد

Article Image

به گزارش تبیین نیوز به نقل از ایرنا، یوسف الشاهد نخست وزیر تونس در جلسه روز دوشنبه مجلس این کشور برای بررسی سوابق و برنامه های وزیران جدید گفت که هدف وی از این تغییرات، تقویت تیم دولت با آمدن شخصیت هایی شایسته و کاردان و متخصص در حوزه کار خود بوده است و این افراد می توانند با آگاهی ازحوزه های خود و اولویت های مرحله بعد که مبارزه با تروریسم و فساد و همچنین بهبود اقتصاد کشور است، برنامه های قبل را تکمیل کنند.

نخست وزیر تونس تاکید کرد که با این ترمیم کابینه سعی کرده است روح وحدت ملی را حفظ و دامنه توافق سیاسی را گسترده تر کند تا همه دست در دست هم سعی کنند مشکلات کشور را حل کنند.

وی بار دیگر تاکید کرد هدف این دولت که تا سال ۲۰۲۰ادامه دارد ، جنگ ضد تروریسم و فساد ، مبارزه برای توسعه کشور و مقابله با بیکاری است و برای پیروز شدن در این جنگ ها، وحدت ملی بسیار ضروری است.

الشاهد در خصوص دلیل انتخاب وزیران جدید برای وزارتخانه های دفاع و کشور نیز گفت: هدف ، تقویت توانایی های کشور در زمینه مبارزه با تروریسم و جرایم سازمان یافته و مقابله باقاچاق بود.

نخست وزیر تونس تصریح کرد: این دولت که اواخر ماه اوت سال ۲۰۱۶ تشکیل شد وشامل ۲۶ وزیر بود، اکنون نیز به کار خود برای مبارزه با فساد ادامه می دهد و این موضوع ، اولویت وزیران جدید وبقیه وزیران کابینه خواهد بود .

الشاهد چندی پیش وبا گذشت حدود یک سال از عمر دولتش ، دست به ترمیم کابینه خود زد و چهارشنبه گذشته اسامی وزیران جدید خود را اعلام کرد.
نخست وزیر تونس ۱۳ وزیر از جمله وزیر دفاع، کشور، بازرگانی، صنعت، بهداشت و کار را تغییر داد و برای برخی وزارتخانه ها مانند وزارت دارایی و سرمایه گذاری خارجی که به دلیل استعفای وزیر قبلی، بدون وزیر مانده بود، وزیر جدید تعیین و تاکید کرد دولتش به منزله دولت جنگ است و با تروریسم، فساد و بیکاری می جنگد و برای توسعه کشور تلاش خواهد کرد.

مجلس تونس ۲۱۷ نماینده دارد و وزیران جدید بر اساس قانون اساسی این کشور،حداقل باید ۱۰۹ رای مثبت از نمایندگان بگیرند.

تقریبا همه وزیران جدید کابینه یوسف الشاهد،بیش از ۱۴۰ رای مثبت از مجلس دریافت کردند.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار