تبلیغات

مولانا ساداتی : فرامین رهبر معظم انقلاب در تحقق عدالت و نگاه یکسان؛ برای مسئولان تکلیف شرعی و دستور قانونی است

Article Image
مولانا ساداتی : فرامین رهبر معظم انقلاب در تحقق عدالت و نگاه یکسان؛ برای مسئولان تکلیف شرعی و دستور قانونی است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در اشاره به پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید؛ توصیه ها و نصایح معظم له بویژه در تحقق امر عدالت و نگاه یکسان نسبت به مردم شریف ایران را برای همه مسئولان و دولتمردان ؛ تکلیف شرعی و دستور قانونی بیان کردند.

امام جمعه اهل سنت سراوان در بخشی از سخنان مراسم نماز جمعه ( ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ) با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب که توسط رئیس دفتر معظم له در جواب نامه مولانا عبدالحمید منتشر شد، اظهار داشتند: توصیه ها و نصایح حضرت آیت الله خامنه ای بعنوان پدر مشفق و فرامین معظم له در مقام رفیع رهبری نظام ؛ بویژه در راستای تحقق امر عدالت و نگاه یکسان نسبت به مردم شریف ایران قطع نظر از نژاد ، قوم و مذهب با نفی هر گونه تبعیض برای همه مسئولان و دولتمردان تکلیف شرعی و دستور قانونی است ؛ بنابراین هیچ عذر و تاویلی از مسئولان و دولتمردان در عمل نکردن به وظایف قانونی موجه و پذیرفتنی نیست.

مولانا ساداتی تصریح کردند: در موارد و مناسبتهای متعدد رهبر حکیم انقلاب بارها اجرای عدالت ، رفع تبعیض ، از بین بردن فقر و محرومیت و ایجاد اشتغال برای مردم جویای کار را متذکر و تاکید نموده اند و نیز از دستورات مهم و ماندگار ایشان منع اهانت به بزرگان اهل سنت و ازواج مطهرات پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم است  که آن را حرام شرعی و خلاف قانونی بیان کردند.

ایشان افزودند: سخنان و تحریرات معظم له قبل از انقلاب و بعد از آن تا به اکنون با دید و نظر وحدت بخش بوده و رابطه نزدیک ایشان با اهل سنت از علماء ، معتمدین و مردم بر کسی پوشیده نیست ؛ امیدواریم توصیه های مهم و فرامین حکیمانه رهبر فرزانه مورد توجه و عمل همه مخاطبین قرار گیرد.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان بیان کردند: اجرای عدالت و تحقق حقوق شهروندی برای همه ایرانیان با عزم راسخ رئیس جمهور محترم جناب دکتر روحانی که اذعان نموده اند ؛ یقینا موجب همبستگی بیشتر ، شادمانی و مسرت برای همه اقشار جامعه خواهد بود.

حکومت های اسلامی و بویژه دولت کشورمان گزینه های مناسب را در حمایت از مسلمانان میانمار بکار گیرند

مولانا سید عبدالصمد ساداتی همچنین در فرازی از سخنان با اشاره به جنایات دولت میانمار در کشتار مسلمانان این کشور، حمایت همه جانبه حکومت های اسلامی و بویژه دولت کشورمان را خواستار شد.

خطیب جمعه اهل سنت سراوان گفتند: دولت نژاد پرست برمه (میانمار) به نسل کشی مسلمانان بی دفاع روهینگیایی ادامه می دهد و رهبر کنونی میانمار آنها را تروریست می نامد ؛ در حالیکه یک سلاح سرد در دست ندارند ؛ کشته و آواره می شوند و از عدم دسترسی به غذا نیز جان می دهند.

مولانا ساداتی خاطرنشان ساختند: همین جنایات وحشتناک و ظلم های سنگین هستند که تروریست را بوجود می آورد اما امروز مدعیان مبارزه با تروریسم و حقوق بشر در قبال این جنایات مهر سکوت بر لب زده و منافع خود را در آن می بینند.

ایشان افزودند : آنگ سان سوچی رهبر کنونی میانمار؛ همانند اسحاق رابین وزیر پیشین دفاع رژیم صهیونیستی و شیمون پرز نخست وزیر اسبق صهیونیستی از جمله جنایتکارانی هستند که جایزه صلح را دریافت کردند ، کسانیکه به چنین افراد آدم کش جایزه صلح می دهند باید پاسخگو و شرمنده باشند.

امام جمعه اهل سنت سراوان اظهار داشتند : از کشورهای اسلامی به خصوص ریاست محترم جمهور جناب دکتر روحانی انتظار می رود با حمایت همه جانبه از مسلمانان مظلوم در مقابل ظالم سفاک با همه ظرفیت ها و گزینه های مناسب که خصوصیت و ماهیت انقلاب اسلامی حمایت از مظلومان  است تدبیر لازم را بکار گیرند.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در پایان سخنان در اشاره به درگذشت مولانا ادهم ملازهی گفتند: درگذشت ایشان ؛ که امام جمعه هیدوچ و از بزرگان معتمد منطقه بودند  و از دانش آموختگان دارالعلوم سراوان ( زنگیان ) که از محضر حضرت مولانا سید عبدالعزیز ساداتی رحمه الله کسب فیض نمودند ضایعه بزرگی است ، ضمن تسلیت به علما و مردم منطقه هیدوچ بخصوص خانواده محترم و فرزند ایشان؛ مولوی عبدالرحمن ، از الله متعال برای آن مرحوم غفران الهی و علو درجات را مسئلت داریم.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار