تبلیغات

تایلند میزبان ورود آوارگان مسلمان میانماری

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_635676664545963754.jpg

اساس نیوز به نقل از بانکوک پست اعلام کرد تایلند یکی از نقاط انتقالی عمده برای فرار روهینگیایی ها از استان راخین در غرب میانمار است که هم از طریق آبی و هم زمینی قابل دسترسی است.

نخست وزیر تایلند با این عنوان که وزارت دفاع و نیروهای امنیتی این کشور در حال آماده شدن دریافت گروه های مختلف آوارگان از میانمار هستند، اعلام کرد: ما برای آنها همانند گذشته اردوگاه ایجاد می کنیم و در زمانی که آمادگی داشته باشند آنها را به کشورشان بازمی گردانیم.


وی در حالی به بیان این اظهارت پرداخت که سرکوب پلیس تایلند علیه باندهای قاچاق انسان در سال 2015 باعث رها شدن کشتی های حمل انسان در آبهای اطراف این کشور شد.


این امر همچنین شبکه های غیرقانونی که مهاجران را از بنگلادش و میانمار به مالزی و تایلند منتقل کرد با مشکلاتی مواجه نمود.


پرایوت چان اوچا به این نکته که آیا تاکنون آوراگان میانماری وارد تایلند شده اند اشاره ای نکرد و به طور مشخص از واژه روهینگیا نیز نامی نبرد.


پلیس مهاجرات تایلند ماه مه سال جاری اعلام کرد به رغم افزایش سرکوب ها، قاچاق انسان از میانمار به تایلند در حال افزایش است.


بر اساس آخرین گزارش ها تاکنون 109 نفر که بیشتر آنها از شبه نظامیان و برخی نیز از نیروهای امنیتی میانمار بوده اند، در درگیری های هفته جاری راخین کشته شده اند.


تایلند پناهجویان را به رسمیت نمی شناسد و مهاجران روهینگیایی را به عنوان کارگران مهاجر قانونی محسوب نمی کند.


فیل رابرتسون معاون بخش آسیا دیده بان حقوق بشر اعلام کرد تایلند باید سیاست خود را در مورد آوارگان روهینگیایی مورد بازنگری قرار دهد.


وی افزود: اگر نخست وزیر جدی است، باید به جای اسکان دادن موقت این آوارگان و بازگردان آنها به کشورشان در سیاست تایلند در قبال آوارگان روهینگیایی بازنگری کند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار