تبلیغات

یک دعوتگر همیشه در حال حرکت و رساندن پیام دین باشد چراکه فردا نزد الله تعالی مواخذه می شود.

Article Image
به اشتراک بزارید!

آرشیو

چهارمین نشست اصلاحیه جوانان روز یکشنبه(۲۲ آذرماه۹۴) در سطح شهر خاش توسط  مولانا فضل الرحمن حقانی استاد جامعه اسلامیهمدینه العلوم و امام جمعه مسجد جامع توحید دهستان چاه احمد شهرستان خاش

دعوت اسلام با مشکلات فراونی به سرزمین ما رسیده است و عموماً در تاریخ قبول کنندگان دعوت بسیار کم بوده است. رسول (ص) در مکه مکرمه ۱۳ سال دعوت دادند که ۵۰۰ نفر مسلمان شد سیدنا نوح ۱۰۰۰(ع) سال دعوت دادند ۴۰ نفر مسلمان شد.

ما تنها به نماز خواندن و به صالح بودن خود خوشحال و راضی نباشیم چراکه وظیفه یک مسلمان در این اعمال محدود نمی شود ، اسلام تنها یک دین عبادی نیست  بلکه کامل ترین دینی است که تمام شعبه های زندگی را در بر دارد.

ما بعنوان شنونده در رساندن پیام دین وظیفه داریم و فردای قیامت مواخذه خواهیم شد ، اسلام دینی است در  حال حرکت همانند دریا (که همیشه موج میزند) و اگر در وجود یک مسلمان حرکت نباشد آن مسلمان نزد الله تعالی سوال خواهد شد و ممکن است در عمر خود او یک نماز قضا نکرده باشد اما وارد جهنم شود چراکه دعوتگر نبوده و پیام دین را نرسانده است.

قرآن آن کتابی است که دنیای اتم شناسان ، فیزیک دانان ، مهندسین و کارشناسان آن را مطالعه می کنند، این تنها یک کتاب معمولی و مذهبی نیست.

یکی از دانشمندان غیر مسلمان به یک زن مسلمان که تازه فرزندی بدنیا آورده بود توصیه می کند: که از نظر مطالعات پزشکی ثابت شده بهتر است که تا ۴۰ روز با همسر خود نزدیکی نکنید، آن زن مسلمان جواب داد: در دین ما این چنین عملی حرام است. پزشک با حیرت گفت: ما بعد از ۱۴۰۰ سال به این نتیجه رسیده ایم اما شما قبلا خبر داشته اید! پس مطالعات ما بی فایده بوده و  همچنین پزشک گفت: ضربان قلب فرزندتان تنظیم نمی باشد و به طرف دست راست او را بخوابانید و زن مسلمان جواب داد: این مسئله هم در دین ما وجود دارد و فرمان رسول الکرم (ص)است.

 آن پزشک بعد از دریافتن جواب هایی از طرف زن مسلمان اسلام آورد و شهادتین را بر زبان جاری کرد.

خوشحال به نماز خواندن خود نباشیم فرزندان و اهل خانواده خود را به این عمل دعوت دهیم. در قرآن عظیم الشان آمده است : در بنی اسرائیل یک گروهی در حال انجام گناه بودند و یک گروه درویشی به سوی آنها حرکت نمود و گفتند: که گناه نکنید چراکه گناه پیامد بدی دارد و بر زندگی شما تاثیر می گذارد ، یک گروه دیگر گفتند: به شما چه ربطی دارد که فلانی گناه می کند  شما کاری به آنها نداشته باشید. عذاب خدا آمد و گروه دعوتگر نجات حاصل پیدا کردند و شب خوابیدند  نماز صبح بیدار شدند و هنگام طلوع آفتاب دیدند آن دو گروه که دعوتگر نبودند از مکان خود بیرون نمی آیند وقتی که بالای خانه هایشان رفتند دیدند که الله ذوالجلال آنها را تبدیل به میمون کرده است.

یک دعوتگر همیشه در حال حرکت و رساندن پیام دین باشد چراکه فردا نزد الله تعالی مواخذه می شود.

پیامبر (ص) می فرماید: همه شما بمنزله چوپان هستید و یک چوپان باید مراقب باشد که گرگها گوسفندان او را غارت نکنند.

متاسفانه در منطقه ما مسئله طلاق  بسیار شیوع کرده است.

بدترین حلال طلاق است. قرآن عظیم الشان می فرماید:کوشش کنید تا بین زن و مرد صلح باشد.

در دارالافتاء های ما  اکثرا مسائل طلاق وجود دارد. جوانان ما قبل از اینکه ازدواج کنند طلاق می گیرند در هنگام دعوای خانوادگی همیشه  به طلاق زن قسم یاد میکنند و متاسفانه این مسئله به یکی از معضلات اجتماعی فراگیر در میان  خانواده ها تبدیل شده است و به جای اینکه قسم های دیگری را یاد کنند قسم خوردن طلاق زن را نشانه گرفته اند که این زشت و ناپسند است.

بلوچستان در کشور بالاترین ثبت آمار ازدواج و کمترین آمار طلاق را داشته است ، اما امروز متاسفانه طلاق های بسیاری صورت می گیرد چراکه در خانه ها تماشای سریال ها شیوع پیدا کرده است. در خانواده های بلوچ امروز چشمان عادی شده اند و نامحرمان را مشاهده و حرام را تماشا می کنند پدر و مادر هم نشسته اند و صحنه های مبتذلی که هیچ انسان حیا داری آنها را نمی تواند تصور کند مشاهده می کنند و این فرزندان در آینده با چنین مشکلاتی مانند طلاق و… روبرو می شوند.

الخلیل آنلاین

 

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار