تبلیغات

نمونه اتحاد ، وحدت و همبستگی در سرزمین حرمین شریفین در میان جمع حجاج دیده می شود.

Article Image
به اشتراک بزارید!

آرشیو

در این ماه عزیز (ذی الحجه) همه مسلمانان به سرزمین حرمین شریفین نزد پروردگار خود برای نیایش ، استغفار و انجام مناسک حج می روند.

(فَلاَ رَفَثَ وَلاَ فُسُوقَ وَلاَ جِدَالَ فِی الْحَجِّ ) قرآن می فرماید: در زمان احرام برای حج اختلاف ، دشمنی و گفتگو و همبستری فسق و گناه حرام است. در سرزمین مکه از تمام بلاد مردم مختلف ، اقوام ، زبان ها و رنگ صورت های مختلف حضور پیدا می کنند. لذا الله تعالی پیشاپیش فرموده است که از جنگ و بدگویی پرهیز کنید.

وی در ادامه با تلاوت آیه (کَانَ النَّاسُ أُمَّهً وَاحِدَهً) افزود: نمونه اتحاد ، وحدت در جمع حجاج در آنجا دیده می شود و همه یکجا جمع شده و کفن پوش هستند. فرصت بسیار زیبایی است که در آنجا خستگی رفع می شود. طواف، سجده ، وقوف عرفات ، مزدلفه ، منی و همه و همه زیبا هستند. از شاه و گدا گرفته همه در آنجا کفن پوش ، سر و پا لخت ، نه کلاه به سر دارند و نه کفش به پا و همه به درگاه خدا دعا  و حول خانه کعبه طواف می کنند. در روز هشتم ذی الحجه به سوی منی حرکت می کنند و شب در منی وقوف و صبح نماز می خوانند و به سوی عرفات حرکت می کنند. مرد ، زن ، عرب ، عجم ، پادشاه ، فقیر ، امیر ، غنی و همه و همه یکسان و یکنواخت هستند.

فرازی از سخنان شیخ القرآن در مراسم نماز جمعه ۳ شهریور ۹۳ در ایام مبارک حج

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار