قرآن مجید برنامه جامع برای هدایت انسان‌هاست

تبلیغات

قرآن مجید برنامه جامع برای هدایت انسان‌هاست

Article Image
مولوی جواد عصار، در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت خواف (۲۷ مرداد)، با اشاره به نقش مهم قرآن در اصلاح و جامعه، برنامه‌های این کتاب آسمانی را برای هدایت انسان‌ها «جامع» و «کامل» دانست.

به گزارش تبیین نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، مولوی جواد عصار پس از تلاوت آیه «أَفَلَا يَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ أَمْ عَلَى قُلُوبٍ أَقْفَالُهَا»، بیان داشت: متاسفانه امروزه در اغلب جوامع قرآن مجید فقط جنبه تبرک در منازل و مراسم گرفته است، درحالی‌که هیچ‌کدام از این موارد مبنای شریعت نیست و هدف از نزول قرآن نیز این چیزها نبوده است، بلکه قرآن مجید یک برنامه جامع است برای هدایت انسان‌ها که برنامه‌های آن توسط پروردگار با توجه به اشراف و آگاهی به تمامی نیازهای بشر گنجانده شده است.

مدرس حوزه علمیه احناف خواف در ادامه اظهار داشت: خداوند راه راست و بهترین مسیر رسیدن به کمال را از طریق قرآن و مجید به انسان‌ها نشان داده است و این راه «عبادت پروردگار»‌ است. تاسی از مسیری غیر از مسیر قرآن و سنت انسان را به اختلاف و گمراهی می‌کشاند.

وی خاطرنشان کرد: علی‌رغم وجود نعمت قرآن مجید بشر به بی‌راهه رفته و غرق در زینت دنیا می‌شود، غافل از آن‌که پروردگار متعال می‌فرماید: این زینت دنیا چند روزی در اختیار انسان بوده و فقط محدود به این دنیاست و بازگشت نیک و درست و سعادت نزد پروردگار است.

خطیب نماز جمعه اهل‌سنت خواف در پایان سخنانش ضمن تبریک به دانشجویان شهرستان خواف که در کنکور سراسری و آزمون تخصص پزشکی قبول شده‌اند، این را مایه افتخار برای این شهرستان دانست و اظهار امیدواری کرد که این دانشجویان با ورود به دانشگاه دین، دیانت و اعتقادات خود را حفظ کرده و نماینده دیندار و شایسته‌ای برای مردم شهر خود باشند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار