تبلیغات

قرآن مجید برنامه جامع برای هدایت انسان‌هاست

Article Image
مولوی جواد عصار، در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت خواف (۲۷ مرداد)، با اشاره به نقش مهم قرآن در اصلاح و جامعه، برنامه‌های این کتاب آسمانی را برای هدایت انسان‌ها «جامع» و «کامل» دانست.

به گزارش تبیین نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، مولوی جواد عصار پس از تلاوت آیه «أَفَلَا يَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ أَمْ عَلَى قُلُوبٍ أَقْفَالُهَا»، بیان داشت: متاسفانه امروزه در اغلب جوامع قرآن مجید فقط جنبه تبرک در منازل و مراسم گرفته است، درحالی‌که هیچ‌کدام از این موارد مبنای شریعت نیست و هدف از نزول قرآن نیز این چیزها نبوده است، بلکه قرآن مجید یک برنامه جامع است برای هدایت انسان‌ها که برنامه‌های آن توسط پروردگار با توجه به اشراف و آگاهی به تمامی نیازهای بشر گنجانده شده است.

مدرس حوزه علمیه احناف خواف در ادامه اظهار داشت: خداوند راه راست و بهترین مسیر رسیدن به کمال را از طریق قرآن و مجید به انسان‌ها نشان داده است و این راه «عبادت پروردگار»‌ است. تاسی از مسیری غیر از مسیر قرآن و سنت انسان را به اختلاف و گمراهی می‌کشاند.

وی خاطرنشان کرد: علی‌رغم وجود نعمت قرآن مجید بشر به بی‌راهه رفته و غرق در زینت دنیا می‌شود، غافل از آن‌که پروردگار متعال می‌فرماید: این زینت دنیا چند روزی در اختیار انسان بوده و فقط محدود به این دنیاست و بازگشت نیک و درست و سعادت نزد پروردگار است.

خطیب نماز جمعه اهل‌سنت خواف در پایان سخنانش ضمن تبریک به دانشجویان شهرستان خواف که در کنکور سراسری و آزمون تخصص پزشکی قبول شده‌اند، این را مایه افتخار برای این شهرستان دانست و اظهار امیدواری کرد که این دانشجویان با ورود به دانشگاه دین، دیانت و اعتقادات خود را حفظ کرده و نماینده دیندار و شایسته‌ای برای مردم شهر خود باشند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار