تبلیغات

در محضر استاد قاسمی؛ آغاز بهاری دیگر از معنویت

Article Image

شاکر_رئیسی/ ۲۳مرداد۱۳۹۶

چند سالی است که جمعی از اساتید و فضلای دارالعلوم زاهدان بعد از عصر دوشنبه‌ها در محضر استاد مفتی محمدقاسم قاسمی حفظه‌الله، می‌نشینند و از دریای علم و معرفتش بهره‌مند می‌شوند.

استاد در این سلسله نشست‌ها عموما با گزینش نکته‌هایی ناب از متون و سخنان بزرگان به تفصیل و شرح آنها می‌پردازد و در عمق جان جای می‌دهد.

سری جدید این نشست‌ها در سال تحصیلی جدید عصر امروز (۲۳ مرداد ۱۳۹۶) در دارالافتای دارالعلوم زاهدان آغاز شد. استاد در نشست امروز به قرائت و شرح نسخه‌ای ارزشمند جهت حصول عزت پرداخت.

ایشان با بیان اینکه این نسخه  “ذکرخدا همراه با عمل صالح” است در تشریح آن خاطرنشان کردند:

حضرت مولانا مفتی محمدشفیع رحمه‌الله، در تفسیر «معارف القرآن» ذیل آیه‌ی«مَن كَانَ يُرِيدُ الْعِزَّةَ فَلِلَّهِ الْعِزَّةُ جَمِيعًا إِلَيْهِ يَصْعَدُ الْكَلِمُ الطَّيِّبُ وَالْعَمَلُ الصَّالِحُ يَرْفَعُهُ» [فاطر: ۱۰] به نقل از شاه عبدالقادر رحمه‌الله، آورده است: برای حصول عزت این نسخه قطعا صحیح و مجرّب است، شرط این است که بر ذکر خدا و عمل صالح تا رسیدن آن به یک اندازه مشخص [که خداوند به مقدار آن آگاه‌تر است] مداومت شود، آنگاه خداوند متعال به انجام دهنده چنان عزت جاودانه‌ای در دنیا و آخرت نصیب می‌کند که نظیری نخواهد داشت.

توفیقات استاد روزافزون باد و حضور ما در این محفل پرشور

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار