تبلیغات

اگر در مراسم تحلیف صندلی نبود، خود ما صندلی می‌خریدیم و در گوشه‌ای می‌نشستیم!

Article Image

حاج ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه اهل‌سنت پاوه:

اگر در مراسم تحلیف صندلی نبود، خود ما صندلی می‌خریدیم و در گوشه‌ای می‌نشستیم!

امام جمعه پاوه در بخش سوم خطبه‌ها با اظهار گلایه از ریاست محترم جمهوری آقای دکتر روحانی بخاطر عدم توجه به بزرگان اهل سنت در مراسم اظهار داشت: انتخابات، تنفیذ، تحلیف و معرفی دولت به اتمام رسیده و ایشان کابینه خود را معرفی نمودند، همه این‌ها بر او مبارک باد؛ اما بنده به‌عنوان یک کُرد و ایرانی و اهل‌سنت و کسی که در منبر نماز جمعه نزدیک ۴ دهه است از جمهوری اسلامی دفاع می‌کنم، امروز به خود حق نقد و گلایه می‌دهم.

ماموستا قادری با اشاره به رأی بالای اهل‌سنت به آقای دکتر روحانی، خطاب به ایشان گفت: ما کُردها برای جمهوری اسلامی و حفاظت از انقلاب و امنیت جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی این مملکت در سه استان آذربایجان غربی و کردستان و کرمانشاه ۱۰ هزار شهید تقدیم نموده‌ایم؛ آیا خون این ۱۰ هزار شهید سندی نیست که ما را باور کنید و دریابید؟

وی سپس افزودند: همه ما شاهد بودیم که در مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی، هیچ‌یک از روحانیون و شخصیت‌های کُرد و اهل سنت دعوت نشدند درحالی‌که بهتر آن بود که حداقل چند نفر از روحانیون معمر و دنیادیده اهل‌سنت از مناطق مختلف ایران از جمله: کرمانشاه، آذربایجان، کردستان، بلوچستان، ترکمن، خراسان، شیراز و بندرعباس را دعوت می‌کردند.

خطیب جمعه پاوه افزودند: عاقلانه این بود که از اهل‌سنت هم برای حضور در جلسه دعوت می‌شد، اگر در صف اول جای ما نبود، در صف آقایان مسیحی‌، کلیمی‌ و زردشتی‌ و یا در ردیف بانوان و اگر باز مشکل بود در صف ورزشکاران و هنرمندان می‌بردند و اگر صندلی هم نبود ما خود صندلی می‌خریدیم و می‌بردیم و در گوشه‌ای می‌نشستیم. چه می‌شد ۵ روحانی و شخصیت اهل‌سنت هم به خاطر روزگار و به خاطر رد حرف مخالفان نظام و برای جواب دادن به آن‌همه سلام و رأی که اهل‌سنت به آقای روحانی دادند در جلسه می‌بودند که این کار نشد و قطعاً این اقدام مورد گله ماست.

ایشان در ادامه گفت: از طرف دیگر خوشحالم و می گویم الحمدلله کسی از اهل‌سنت و کُرد را دعوت نکردند امید است این امر سبب تجدیدنظر برای کردها و اهل سنت گردد؛ تا کی عقلانیت و مصلحت را فدای احساسات کردند.!!؟

وی تصریح کرد: کسانی که بلندگوی دولت تدبیر و امید شده‌اند بیایند و به مردم پاسخ دهند؛ چه اشکالی داشت جناب آقای دکتر روحانی چند عالم و شخصیت اهل سنت را دعوت می‌کرد، ولی محافظین و حراست مجلس شورای اسلامی اجازۀ ورود را به آنها نمی‌دادند!؟ این‌ها همه درد است و سکوت در برابر آن‌ها جایز نیست و باید یادآوری کنیم به امید اصلاح.

منبع: سنت آنلاین به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر امام جمعه اهل‌سنت پاوه

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار