تبلیغات

انتقاد مولانا محمدطیب ملازایی از عدم دعوت مولانا عبدالحمید در مراسم تحلیف

Article Image

مولانا محمدطیب ملازایی در بخشی از سخنرانی جمعه ۲۰مرداد۱۳۹۶ از دعوت‌نکردن نخبگان و اندیشمندان اهل‌سنت به‌ویژه مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل‌سنت زاهدان به مراسم تحلیف رئیس جمهور به شدت انتقاد کرد.

ایشان با ابراز تاسف از عدم حضور  مولانا عبدالحمید و سایر اندیشمندان اهل‌سنت در مراسم تحلیف گفتند: بر کسی پوشیده نیست که اهل‌سنت پس از برادران تشیع بزرگ‌ترین جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند. بیست تا بیست و پنج میلیون اهل‌سنت در کنار سایر ادیان و مذاهب کشور عزیزمان زندگی می‌کنند. انتظار به حق و به جای ما بود که از اندیشمندان و فرهیختگان اهل سنت به ویژه حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم تحلیف دعوت به عمل می‌آمد. ما باید با حضور علما و نخبگان اهل‌سنت، وحدت ملی خود را برای جهانیان به نمایش می‌گذاشتیم. اما افسوس  با ندانم‌کاری و تنگ‌نظری عده‌ای معدود این فرصت از دست رفت و مایه تاسف  دلسوزان و سبب شادی دشمنان  گردید.

امام جمعه مردمی اهل‌سنت ایرانشهر خطاب به رئیس جمهور،  آقای حسن روحانی گفتند: جناب آقای روحانی، شما با رای بیست و چهار ملیونی رییس جمهور شدید و از این آرا حدود شش تا هفت ملیون  مربوط به اهل سنت بود که به نفع شما در صندوق‌ها ریخته شد. اگر درایت و راهنمایی عالمانه و اندیشمندانه حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید نبود چه بسا این آرا به نفع حریفان و رقیبان شما به صندوق رای ریخته می‌شد. جناب آقای روحانی! مردم اهل سنت شما را دوست دارند، زیرا لباس علم و دانش را به تن کرده‌اید. مردم از شما انتظار دارند، وعده هایی که  به اهل‌سنت داده‌اید به آنها عمل  و وفا کنید.

ایشان با اشاره به شخصیت تاثیرگذار مولانا عبدالحمید اظهار داشتند: دنیا بداند ما اهل سنت، حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید را به عنوان پیشوا و امام خودمان قبول داریم. رهبر مذهبی و دینی اهل سنت، حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید است. شایسته بود در چنین مراسمی که از همگان دعوت شده بود از ایشان دعوت به عمل می‌آمد. متاسفانه برخی در صدد توجیه بر آمدند. اینها بهانه‌ای بیش نیست که عده‌ای در صدد توجیه نابخردانه اشتباه خویش بر آیند و کمبود  جا و صندلی را بهانه کنند. مولانا محمدطیب ادامه داد: متاسفانه در این مراسم، افرادی حضور داشتند که به سبب نورچشمی بودن اجازه حضور یافته بودند، اما چنین شخصیتی را که مایه وحدت میان اهل سنت و اهل تشیع است  ندیدند. کسانی  که می‌خواستند با این کار، عزت حضرت شیخ الاسلام را زیر سوال ببرند بدانند که عزت فقط از جانب الله است. روز به روز به عزت حضرت شیخ الاسلام افزوده خواهد شد. عزت از آن الله، رسول‌الله و مومنین به حق است. عزت حضرت شیخ الاسلام را خداوند به او عطا کرده است. برای قدرشناسی از زحمات شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، لازم بود جواب نیکی را با نیکی می‌دادند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار