تبلیغات

عزت و شرف ملت مسلمان ایران وابسته به وجود همه اقوام و مذاهب است

Article Image

مولانا عبدالهی در مراسم نماز جمعه اسدیه:
عزت و شرف ملت مسلمان ایران وابسته به وجود همه اقوام و مذاهب است

مولانا عبدالهی در مراسم این هفته نماز جمعه اسدیه(۲۰ مرداد ۹۶) در مورد فلسفه های حج و اتحاد امت اسلامی مطالبی را بیان نمودند.
ایشان افزودند یکی از فلسفه های حج اظهار عاجزی و تذلل در پیشگاه خداوند است که انسان در هر پست و مقامی که باشد ناچار است که با تمام مردم از نظر لباس و شکل و هیئت خود را وفق دهد و در حقیقت انسان را بیاد سفر آخرت می اندازد.
امام جمعه اسدیه افزودند: فلسفه دیگر حج ، تشکیل کنگره جهانی مسلمانان است که از هر رنگ و نژاد و قومیت در یک جا جمع می شوند و انجام اعمال حج ، اتحاد مسلمین را به نمایش می گذارد و این اتحاد باعث اقتدار مسلمین می شود.
مولانا عبدالهی در بخشی دیگر از بیاناتشان تصریح نمودند : جهان اسلام امروز نیازمند وحدت و یکپارچگی است ، چون تمام مصیبت هایی که بر مسلمین وارد می شود به خاطر اختلاف است امروز کفار دارند نظاره می کنند که مسلمین به جان هم افتادند و سرمایه جهان اسلام علیه جهان اسلام به کار می رود . امروز بر اثر اختلافات مسلمین ، گروه های تندرو ، مسلمانان را به خاک و خون می کشند و در افغانستان شاهد قتل عام مرد و زن و کودک بودیم که این اعمال در اسلام هیچ گونه توجیهی ندارد و در هیچ مذهبی چنین اعمالی جایز نیست . پیامبر (ص) فرمودند : زنان و کودکان کفار را نکشید چه برسد مسلمانان.
مولانا عبدالهی در پایان اظهار داشتند : عزت و شرف ملت مسلمان ایران وابسته به وجود همه اقوام و مذاهب است که باید همه مورد احترام باشند و اعتراض فراکسیون نمایندگان اهل سنت در مجلس شورای اسلامی به خاطر عدم حضور بزرگان اهل سنت در مراسم تحلیف ، به همین منظور بود./انصار الاخبار

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار