تبلیغات

بنده بوکسور هستم و علاقه‌ی شدیدی به این رشته ورزشی دارم و از وقتی که به این رشته روی آوردم از لحاظ جسمی و روحی به خدا امیدوار‌تر شدم.

Article Image

شماره: 

0

ادامه سؤال: 

ولی جدیداً یک وسواس در من به وجود آمده که مبادا این رشته حرام باشد، ولی از دید خودم که حرام نیست؛ چون شابد یک صدمات جزئی داشته باشد ولی از طرفی خیلی فایده برای انسان دارد که کلاً ضررهایش را از بین می‌برد. سوالم این بود وقتی با حریفت در داخل رینگ مبارزه می‌کنی و ضرباتی که از هر دو حریف وارد می‌شود، حق الناس به حساب نمی‌آید؟ از طرفی هدف از مبارزه فقط این است که مشخص شود کدام یک در این رشته قوی‌تر هستند و بعد از مبارزه هر دو حریف برادرند و هدف اصلی مقابله با ترس و امید بیشتر به خداست.

در اسلام زیان رساندن به خود و دیگران جایز نیست پیامبر-صلی‌الله‌علیه‌وسلم- فرموده است: «لاضرر و لاضرار»[ابن‌ماجه]
بنابراین اگر در ورزش بوکس به‌ویژه در مسابقات ضربات خطرناکی به حریف وارد می‌شود و زیان‌های آن سخت و جبران‌ناپذیر باشد، البته تشخیص آثار و عواقب و میزان زیان ضربات بوکس را باید به عهده پزشکان متخصص گذاشت، با توجه به پیامد این زیان‌ها برخی از علما آن را جایز نمی‌دانند، اما برخی دیگر از علما ورزش بوکس را جایز می‌دانند و بر این باورند که ورزش برای سلامتی بدن سودمند است و برگزاری مسابقات و تلاش بیشتر به هنگام مسابقه برای برتری یافتن مانع شرعی ندارد.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار