تبلیغات

اهدای کتاب‌های مرحوم مولانا محمدعلم به مدرسه دینی گُشت

Article Image
اهدای کتاب‌های مرحوم مولانا محمدعلم به مدرسه دینی گُشت

ورثهٴ شادروان مولانا محمدعلم حسین‌بر - رحمه الله-، استاد فقید عین العلوم گشت، در اقدامی ستودنی و زیبا کتاب‌های شخصی ایشان را در هفتهٴ گذشته به کتابخانه مرکزی مدرسه علوم دینی عین العلوم گشت اهدا کردند.

به گزارش سنت‌آنلاین ورثهٴ مرحوم مولانا محمدعلم حسین‌بر کتاب‌های کتابخانهٴ شخصی وی را روز شبنه هفتم مرداد به مدرسه عین العلوم گشت اهدا نموده،‌ تا در سنگر علمی ایشان برای آیندگان توشهٴ راهی باشند.

کتاب‌های اهدا شده شامل کتب‌ عربی‌، اردو و فارسی در زمینه‌های مختلف هستند؛ کتابهای عربی ۳۵۳ عنوان و کتابهای اردو ۱۷۷ نسخه و کتاب‌های فارسی ۱۷۳ عنوان بودند که در مجموع ۷۰۳ نسخه می‌شوند و به همراه اینها حدود ۵۰ نسخه نیز به همین سه زبان بود.

مرحوم مولانا محمّد علم حسین‌بر، در سال ۱۳۳۲ ش. در گشت دیده به جهان گشود. به ترتیب مراحل ابتدائی و متوسطه و عالی علوم اسلامی را در گشت، پاکستان و جامعه اسلامیه مدینه منوره سپری نمود. وی بیش از ۳۰ سال در مدرسه علوم دینی عین العلوم گشت در بخش آموزش عالی به تدریس فنون مختلف مشغول بود و در معاونت آموزشی، دستیار جناب مولانا محمد دهقان - معاون آموزشی عین العلوم- بود.

مولانا محمد علم حسین‌‌بر، استاد برجستهٴ عین العلوم گشت، هنگامهٴ غروب جمعه ۹ ربیع الأوّل ۱۴۳۸ هـ.ق. (۱۹/ ۹/ ۹۵) دار فانی را وداع گفته و به دیدار حق شتافت - رحمتهای الهی قرینش باد-.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار