تبلیغات

واکنش مولانا گرگیج نسبت به قتل دو نوجوان گنبدکاووس

Article Image
مسئولین قضایی حادثه قتل دو نوجوان ترکمن شهرستان گنبد را به طور جد پیگیری کنندواکنش مولانا گرگیج نسبت به قتل دو نوجوان گنبدکاووس

خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر با اشاره به قتل دو نوجوان ترکمن شهرستان گنبد ضمن ابراز تاسف عمیق از این حادثه ناگوار گفتند: مسئله ای که این هفته در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شد مفقود شدن دو نوجوان ترکمن از شهرستان گنبد بود که برای گردش به جنگل رفته بودند و پس از گذشت چندین روز جسد آنان اطراف روستای حاجی قوشان پیدا شد.

عضو مجمع فقهی ترکمن صحرا خطاب به جوانان توصیه کردند: اولین توصیه بنده به جوانان این است که همیشه به صورت گروهی و در قالب یک تیم به مکان‌های عمومی برای تفریح و گردش بروید، اکنون شبهه‌ای که برای مسئولین امنیتی و انتظامی ایجاد شده است این است که این دو نفر در جنگل‌های مینودشت مفقود شدند، اما جسد آنان در دشت‌های اطراف شهرستان کلاله پیدا شد.

استاد تفسیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش ادامه دادند: برخی افراد سودجو کودکان را می‌ربایند و قلب و کلیه آنان را جهت فروش از بدنشان بیرون می‌آورند لذا جوانان بیشتر مراقب باشند و از تفریحات انفرادی خودداری کنند و همواره والدین خود را در جریان برنامه های خود قرار دهند.

مولانا گرگیج در ادامه خواستار پیگیری فوری این حادثه از سوی مسئولین ذی ربط شدند و خطاب به آنان اظهار داشتند: اینگونه حوادث در کشور افزایش یافته است و ما هر روزشاهد یک فاجعه هستیم لذا مسئولین باید چنین مسایلی را به شدت پیگیری کنند و کارآگاهان پلیس ابعاد این حادثه را به طور دقیق بررسی نمایند تا مجرم هرچه سریع تر شناسایی شود.

ایشان ضمن اظهار همدردی با بازماندگان این ضایعه افزودند: این مصیبت عظیم را به خانواده این عزیزان و مردم شریف ترکمن صحرا تسلیت عرض می‌کنیم، این حادثه متعلق به همه مسلمانان است و ما نیز در این غم و اندوه شریک هستیم.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در پایان خواستار صدور اشد مجازات برای عاملان این حادثه شدند و تاکید کردند: از مسئولین می‌خواهیم به طور جد این پرونده را پیگیری کنند تا بار دیگر شاهد تکرار چنین اتفاقات ناگواری نباشیم، جزییات این پرونده باید هر چه سریع‌تر به اطلاع عموم مردم برسد و علت قتل این نوجوانان بررسی شود و مسئولین قضایی مجرمان را پس از شناسایی به اشد مجازات برسانند.

( پايگاه اطلاع رساني دفتر شيخ التفسير مولانا گرگيج: )

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار