تبلیغات

به علما و نخبگان اهل‌سنت بها داده شود

Article Image
مفتی محمدقاسم قاسمی در فرازی از سخنانش در مراسم امروز نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، با بیان بعضی از انتظارات جامعه اهل‌سنت از دولت دوازدهم، «توجه به علما و نخبگان اهل‌سنت» را ازجمله خواسته‌های این بخش از مردم ایران از دکتر روحانی عنوان کرد.

به گزارش تبیین نیوز به نقل از “سنی‌آنلاین”، مولانا محمدقاسم خاطرنشان کرد: امیدواریم جناب آقای روحانی که برای دومین بار بر مسند ریاست‌جمهوری تکیه می‌زند، بتواند تبعیض‌ها را از جامعه دور و عدالت را برقرار نماید، قرآن و سنت را در جامعه پیاده کند و نمونه‌ی کامل و ایده‌ال یک جامعه فاضله را به جهانیان نشان دهد.

ایشان ادامه داد: امیدواریم جناب دکتر روحانی انتظار ملت ایران به‌ویژه انتظارات ۲۴میلیون نفری را که به ایشان رأی داده‌اند برآورده نماید. در انتخاب مجدد ایشان جامعه اهل‌سنت ایران نیز سنگ تمام گذاشتند؛ ‌موضوعی که محافل داخلی و خارجی بر آن اذعان دارند.

ریاست دارالافتای دارالعلوم زاهدان تاکید کرد: جامعه اهل‌سنت جزو لاینفک و جدانشدنی ملت ایران است که باید به این بخش از ملت نیز توجه و اهتمام خاصی صورت گیرد. انتظارات جامعه اهل‌سنت از نظام و دولت انتظارات بی‌جایی نیستند؛ نخبگان و آحاد اهل‌سنت دوست دارند در خدمت به کشورشان مشارکت داشته باشند. اهل‌سنت می‌خواهد به علما و نخبگان‌شان بها داده شود و اینها انتظارات انسانی، اسلامی و ایرانی و کاملا معقول هستند.

سردبیر فصلنامه بین‌المللی «ندای اسلام» خاطرنشان کرد: یقیناً اقدامات و عملکرد هر کدام از ما در تاریخ ثبت می‌شود و آیندگان در مورد ما قضاوت خواهند کرد. لذا ما نمی‌خواهیم نسل‌های آینده اهل‌سنت وقتی به این مقطع از تاریخ کشور می‌نگرند احساس کنند به آنها ظلمی صورت گرفته یا مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند، یا اینکه وقتی برادران شیعه‌ی ما به این بخش از تاریخ کشور برسند به‌خاطر عدم اجرای عدالت در حق هم‌وطنان‌شان سرافکنده و شرمنده شوند.

ایشان در پایان تاکید کرد: ما باید نمونه و الگویی از نظام و حکومتداری و اجرای عدالت را ارائه دهیم که هم اقوام و مذاهب و اقشار مختلف ملت آن را احساس کنند و هم برای جهانیان قابل تأسی باشد تا مسئولین ما احساس سربلندی کنند و ما در شاهد ایرانی همراه با کرامت انسانی، عدالت اجتماعی، اقتصادی پویا باشیم.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار