تبلیغات

ناگفته های هندوانه ای مخصوص تابستان

Article Image

Image result for ‫بطیخ‬‎

هوا در نیمه تابستان به اوج گرمای خود می رسد. با تغذیه صحیح می توان به مقدار قابل توجهی از گرمای بدن کم کرد. میوه های فصل تابستان هم خوشمزه و هم سرشار از املاح ضروری برای بدن می باشند. هندوانه از میوه هایی است که در فصل تابستان برای رفع عطش مورد استفاده قرار می گیرد و همگان بر منافع آن آگاهند در این مطلب از برخی خواص کمتر شنیده شده هندوانه می گوییم.

پوستی سالم و درخشان با هندوانه

مصرف چند برش هندوانه در روز می تواند آسیب های پوستی را از بین ببرد. این خاصیت به دلیل وجود آمینو اسید و ویتامین های  C و A در هندوانه است. لیکوپن موجود در هندوانه موجب جذب کمتر اشعه‌های UV شده و تاثیر مخرب نور خورشید بر پوست را کمتر می کند. اگر در صورت جوش دارید هندوانه بخورید تا پوستی صاف داشته باشید.

پیشگیری از سرطان

لیکوپن نوعی آنتی اکسیدان قوی است که رادیکال های آزاد را از بین می برد. به همین دلیل درپیشگیری  از سرطان موثر است. مصرف مداوم هندوانه کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات و سرطان روده را به همراه دارد.

تاثیر هندوانه در بیماری های قلبی

ماده ای به نام سیترولین در بدن می تواند مشکلات خونی را بر طرف کند، این ماده فشارخون و کلسترول بد را کاهش داده از تشکیل پلاک سرخرگی جلوگیری می کند. هندوانه حاوی مقدار فراوانی از سیترولین است و مصرف آن از تصلب شرایین پیشگیری می کند. با وارد کردن هندوانه در سبد غذایی خانوار از سکته های قلبی جلوگیری کنید.

جلوگیری از سنگ کلیه

قسمت اعظم هندوانه از فیبر و آب تشکیل شده که می تواند در بیماران کلیوی همچون دارویی شفابخش باشد، به طور خاص افراد با کلیه های سنگ ساز توانسته اند با مصرف مداوم هندوانه از تشکیل سنگ در کلیه جلوگیری کنند. آب زیاد هندوانه و خاصیت مدر بودن آن اجازه تشکیل سنگ کلیه را نمی دهد. همه بیماری های ادراری نظیر عفونت های ادراری نیز با مصرف روزانه هندوانه به سرعت بهبود پیدا خواهند کرد.

هندوانه پاک کننده روده ها

برای پاک کردن و ضد عفونی روده ها از هندوانه استفاده کنید. چنانچه دانه های هندوانه را در آب جوشانده و چای تهیه کنید و یا تخمه بو داده هندوانه را مصرف کنید در کاهش و نابودی کرم های دستگاه گوارش موثر است.

ورم مثانه و کیسه صفرا

مصرف مداوم و روزانه ۲ تا ۳ برش هندوانه در کاهش ورم مثانه تاثیرگذار است و گرفتگی کیسه صفرا را به طور کلی از بین می برد. البته بهتر است قبل از پیشرفت بیماری از هندوانه و یا آب هندوانه استفاده شود، فیبر موجود در هندوانه بهترین پاک کننده طبیعی بدن است برای سم زدایی بدن و پاک کردن بدن از آلودگی ها هر روز هندوانه بخورید.

Image result for ‫بطیخ‬‎

تناسب اندام و لاغری

هندوانه حجم زیادی از معده را اشغال کرده و موجب سیری می شود. این میوه شیرین تابستانی کالری کمی دارد و درکنترل وزن و لاغری اثر گذار است، دارای ویتامین ها و املاح فراوانی است که نیاز روزانه بدن را بر طرف می کنند. افراد ضعیف و بی بنیه با خوردن هندوانه احساس نشاط و قدرت پیدا می کنند.

منبع : پایگاه وااسلاماه

images

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار