تبلیغات

مولانا فقهی : غفلت های دنیای اسلام باعث گرفتار آمدن در دام های کفار شده است

Article Image

b_0_0_0_10_images_IMG_4803.jpg

اساس نیوز : مولانا بهزاد فقهی مدرس حوزه علمیه مظهرالتوحید تایباد طی سخنانی به تشریح وضعیت امروز جهان اسلام پرداخت و گفت:بدانید که باطل قوی نیست.

باطل ضعیف بوده و خواهد بود.مثالی که خداوند متعال برای باطل زده تارعنکبوت هست.بنای این خانه دوامی ندارد.این خانه بنای سستی دارد ،اما همین حشره می تواند بنای سست خود را بر مستحکم ترین  بناها و کاخ ها بسازد و بر خانه چیره شود و دور تا دور خانه را محتصره نماید.

به گزارش سایت اساس نیوز مولانا فقهی که درجمع طلاب دانشجوی حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد صحبت می کرد در ادامه افزود:معنای تسلط حشره بر بناهای مستحکم به این معنا نیست که بنای حشره ازآن بنا مستحکم تر است ،بلکه سستی از صاحب خانه است که اجازه می دهد عنکبوت در خانه اش تار ببندد و آن را تسخیر کند.به قول علامه اقبال اگر ضعفی هم هست از اسلام نیست.از سستی ما مسلمانان است.

   مدرس مظهرالعلوم تایباد اظهار داشت:امروز اکر شما می بینید که تارهای عنکبوت کفر دراقصی نقاط عالم تنیده شده،علتش این نیست که استعمارگران و فراعنه این عصر قوی هستند و توانسته اند بر اسلام چیره بشوند بلکه معنایش این است که ما مسلمانان نتوانسته ایم از بنای اسلام محافظت محافظت کنیم و اجازه ورود عنکبوت به این خانه ضعیف را داده ایم.

  وی افزود : برای پیشبرد اهداف حق باید مجاهده بشود و باید هزینه کنیم.خداوند متعال همیشه هر پیشرفت را وابسته به مجاهده کرده است.هر قدر مجاهده بیشتر شود نصرت خداوند متعال به همان اندازه بیشتر می شود و اگر برای یشرفت باطل هزینه ای هم نشود باطل خود به خود رشد می کند.برای تار عنکبوت کسی هزینه نمی کند بلکه با غفلت صاحب خانه به رشد می رسد.

   این عالم اهل سنت تاکید کرد:کسی که معلم بشریت هست  کسی که خداوند متعال او را سکان دار کشتی نجات بشریت قرار داده است اگر سرجای خود بنشیند فراعنه رشد می کنند.به میدان می آیند و سرکشی می کنند.خیلی از من و شما وقتی باطل و جهان کفر را با ابزار آلات نظامی می بینیم مرعوب شده و می پذیریم که باید تسلیم شویم.

ایشان تاکید کرد :آنها(کفار ) تلاش کرده اند که ابتدا تارهای عنکبوت خودشان را برفکر و قلب ما بتنند بعد به اراضی و حدود جغرافیایی ما دست درازی کنند.اگرآنها مطمئن نشوند که برفکر و قلب ما تسلط پیدا کرده اند به فکر استعمار معادن ما نمی افتند.این تجربه ای است که ما از استعمارگران در جاهای مختلف دیده ایم.

  مولانا فقهی با بیان اینکه استعمارگران فکر و قلب مسلمین را در برابر خود تسلیم کرده و آنها را مدگرا و مصرف گرا می کنند خاطر نشان ساخت:کفار مستکبر اعتماد به نفس مسلمین را از آنها گرفته و چنین القاء می کنند که نمی توانند به رشد برسند مگرآنکه که دنباله روی کفار بشوند و وقتی که این باور را به فرد مسلمان دادند، قدم های بعدی شان همان چیزی است که ما در ممالک اسلامی شاهد آن هستیم.

مدرس مظهرالتوحید تایباد بیان نمود:ما دنبال فتح و پیروزی هستیم و در پی این هستیم تا تاریخ گذشته تکرار شود و دو مرتبه می خواهیم پیروزی های صدر اسلام را زنده کنیم.

 مولانا فقهی همچنین گفت :در صدر اسلام مسلمانان با چه قوتی توانستند کسری ها و قیصرها را از عرصه گیتی پاک کنند؟آیا با اسلحه و تجهیزات نظامی خود؟آیا با لشکریان و قدرت بشری خودشان؟خیر آنچه که باعث نصرت و پیروزی آنها می شد این بود که در یک دست شان کتاب خدا و در دست دیگرشان سنت پیامبر صلی الله علیه بود.آنها با قدرت ایمان می جنگیدند.ارزش های والا در اعمال و وجود آنها موج می زد.با همین قرآن و سنت توانستند کسری و قیصر را به زباله دان تاریخ بسپارند.با همین قرآن و سنت توانستند تمام معادلات سیاسی و اقتصادی عالم را عوض کنند.تمام معادلات فکری عالم را عوض کنند و به بشریت سمت،سو و جهت دادند.

مولانا فقهی گفت:مسلمانان مبداء تاریخ را عوض کرده و تاریخ جاهلیت را متوقف ساختند و اعلام داشتند که زمان انقضای جاهلیت فرا رسیده است.

تلاش،شتاب و سرعت به سمت خواسته قرآن کریم است.مسلمانی که در برابر جاهلیت تسلیم شده است، نمی تواند برفطرت اسلام باشد.زمانی که صحابه رضی الله عنهم از احد برگشتند رسول خدا فرمان جهاد مجدد را می دهد.مبنای ایشان شکست و پیروزی های ظاهری نیست بلکه باید ازاین شکست ها پلی ساخت تا بشریت بفهمند که شکست ما را ذلیل نمی کند.

خبرنگار:طاهر جانی

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار