تبلیغات

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس: رعایت حقوق و اعتدال از اصول نظام اجتماعی است

Article Image
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس روز جمعه 8 بهمن ماه 95 درخطبه های پیش از نماز جمعه، با قرائت آیاتی از کلام الله مجید و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلیمن و نمازگزاران گفت: براساس دستورات قرآن و احادیث، یکی از اصول لازم در نظم اجتماعی رعایت حقوق یکدیگر و در نظر داشتن اعتدال درمعاشرت ها می باشد.
حاج آخوند عبدالکریم جاور افزود:خانواده نیز به عنوان عضوی کوچک از بدنه اجتماع از این قاعده دینی مستثنی نیست و هریک از زوجین نسبت به یکدیگر و اولاد خود می بایست وظایف و حقوق خانوادگی را رعایت و با یکدیگر به اعتدال رفتار کنند.
وی افزود: چنانچه در درون خانواده ها شئونات دینی رعایت و اخلاق اسلامی حاکم باشد، خانواده به کانون امنیت و آرامش تبدل می شود و این امردر سطح جامعه نیز تاثیر گذار بوده و جامعه ای متعادل، امن و آرام خواهیم داشت.

تصویر کوچک شده
خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: تفاوت های ذاتی انسان ها واقعیت های آفرینش و اختلاف سلیقه ها نیز امری طبیعی هستند و این ما هستیم که چگونه با این تفاوت ها و اختلاف ها کنار می آییم و به آن سمت و سو می دهیم.
آخوند عبدالکریم جاورافزود: نعمت های الهی را قدر بدانیم و سعی کنیم طبع و خلق ها را درک کرده و با رعایت حقوق و رفتاری معتدل در برابر هم به یکدیگر نزدیک تر شویم.
وی افزود: برای داشتن یک جامعه ای امن و آرام باید شریعت الهی و سنت پیامبر (ص) را مبنای اخلاق و رفتارهای خود قرار دهیم و با رفتاری منصفانه و پسندیده برابر یکدیگر سفارش الهی را به جای آوریم.
وی گفت: این امر میسر نمی شود مگر با صبر و شکیبایی در برابر تفاوت های طبیعی و اختلافات سلیقه ای موجود درجامعه.
تصویر کوچک شده
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس بخش دوم سخنان خود را به حادثه تلخ و اندوهبار آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو تهران اختصاص داد و گفت: این حادثه که منجر به جان باختن تعدادی از هموطنان و نیروهای متعهد و فداکار سازمان آتش نشانی گردید، دل همه مردم ایران را به درد آورد و ملت بزرگ ایران اسلامی را داغدارکرد.
حاج آخوند عبدالکریم جاور افزود: آتش نشانان جان باخته از نیروهای متعهد و جوان این سازمان بودند و برخی نیز تازه ازدواج کرده بودند که تحمل این امر برای خانواده این عزیزان بسیار سخت است.
وی افزود: آتش نشانان وظیفه خطیری در جهت حفظ جان و مال مردم به عهده دارند و در برابر مردم نیز باید جهت سهولت در خدمات رسانی این نیروها با آنان نهایت همکاری را داشته باشند.
وی در انتهای سخنان خود، این مصیبت وارده را ازطرف ائمه جمعه و علمای اهل سنت و مردم شهرستان گنبدکاووس به مقام معظم رهبری، مردم ایران به ‌ویژه کارکنان سازمان آتش نشانی و مصیبت ‌دیدگان تسلیت گفته ، مغفرت الهی برای جان‌ باختگان و شفای کامل برای مصدومین را از بارگاه الهی مسئلت نمودند.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار