تبلیغات

خطبه های روز جمعه – پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه نصرت العلوم نگین کویر

Article Image
خطبه های روز جمعه – پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه نصرت العلوم نگین کویر* گزیده بیانات امروز حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در خطبه های نماز جمعه (۲۳ مرداد ۹۴)نقش شیطان در شعله‌ور ساختن فتنه‌ها

http://nosrat-aloloum.com مذهبي خبري Sun, 25 Jun 2017 06:19:21 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.5.9 http://nosrat-aloloum.com/?p=3337 http://nosrat-aloloum.com/?p=3337#respond Fri, 14 Aug 2015 13:03:38 +0000 http://nosrat-aloloum.com/?p=3337 * گزیده بیانات امروز حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در خطبه های نماز جمعه (۲۳ مرداد ۹۴)

* بزرگترین و خطرناکترین دشمن ما، دشمن جان ما نیست. دشمنی است که می خواهد ایمان ما را از ما بگیرد.

* راه سعادت رعایت حق تقوا پرهیزگاری است. تا جایی که توان و کشش داریم. نهایت تلاش مان این باشد که حقوق الله و حقوق العباد را ضایع نکنیم. انسان با پرهیزگاری نجات می کند. در هر حال؛ خوشی یا ناخوشی، سیری یا گرسنگی ما باید پرهیزگاری را رعایت کنیم. اینها اصول فوز و رستگاری است.

پرهیزگاری و فرار از گناه و معصیت و نافرمانی خدا مهم است.

* انسان پرهیزگار و باتقوا با ایمان از دنیا می رود. خاتمه اش با ایمان خواهد بود. یکی از مواردی که همه باید نسبت به آن حساس باشند حسن خاتمه است. اصرار بر گناه سبب می شود که انسان خاتمه اش بالکفر شود. بزرگان گفته اند اعتیاد به مواد مخدر یکی از عواملی است که سوءخاتمه و بدعاقبتی را می تواند برای انسان به دنبال داشته باشد

* اختلاف و تفرقه دنیا را برای انسان تبدیل به جهنم می کند. اختلافات و درگیری هایی که امروز ما در خاورمیانه شاهد آن هستیم نتیجه دوری از تقوا و پرهیزگاری است. امروز ما می بینیم که اختلاف و تفرقه کشورهای اسلامی را چقدر عقب انداخته و ملت ها را در به در و آواره کرده است. اعتقادم این است که مقصر اصلی در ایجاد این وضعیت خود مسلمانان هستند. من در درجه اول خود مسلمانان را مقصر می دانم. باید به خدا برگردند. یک علت مهم این اختلافات انحصارطلبی و عدم تحمل یکدیگر است. یک فرقه می خواهد بقیه را به کلی حذف کند. علت تمام ترورها و کشت و کشتارها همین چیزی است که به آن اشاره کردم.

* من خطابم به همه هموطنان شیعه و سنی ام این است که شما باید از این اوضاع عبرت بگیرید. به این مسیر نروید. به برادرانی که قدرت بیشتری دارند خطابم این است که ضعفا را دریابند. باید ما همه را ببینیم. به یکدیگر تهمت نزنیم و دروغ نگوییم.

* مساجد و مکاتب و نمازخانه های اهل سنت تهدید نیستند. علمای و مراجع قم بدانند که ما تهدید نیستیم. ما در مسیر تقریب حرکت می کنیم. گزارش هایی که علیه ما داده می شود خدا شاهد است که این گزارش ها دروغ است. مسیر ما مسیر اخوت است. ما مخالف افراط گرایی هستیم. درخواست ما از مسوولان دلسوز و رهبر دلسوز آن است که مساله نمازخانه تهران را حل کنند تا دشمن مایوس شود. علما و مراجع هم کمک کنند.

ما افتخار می کنیم که برادر شیعه ما در خانه ما نماز بخواند.

]]> http://nosrat-aloloum.com/?feed=rss2&p=3337 0 http://nosrat-aloloum.com/?p=3031 http://nosrat-aloloum.com/?p=3031#respond Fri, 26 Dec 2014 07:10:52 +0000 http://nosrat-aloloum.com/?p=3031

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار