تبلیغات

مولانا رعایت‌الله روانبد دار فانی را وداع گفت

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سنی‌آنلاین، مولانا رعایت‌الله روانبد، که به بیماری سرطان مبتلا بود، صبح امروز جمعه (۱۲ خرداد) دار فانی را وداع گفت و به دیدار پروردگار شتافت.
مولانا رعایت‌الله رحمه‌الله از اساتید برجسته و اندیشمند حوزه علمیه «جامعه‌الحرمین‌الشریفین» و فرزند مرحوم مولانا عبدالله روانبد (سعدی بلوچستان) بود.
مولانا رعایت‌الله رحمه‌الله از دانش‌آموختگان دارالعلوم کراچی بود که علاوه بر حوزه علمیه جامعه‌الحرمین‌الشریفین چابهار، در مدارس دولتی (مقطع دبیرستان) نیز مشغول تدریس بود.
همچنین از ایشان تألیفات متعددی به‌جای مانده است که از مهمترین آنها می‌توان به کتاب‌های «اقتصاد اسلامی» و «دولت بنی‌امیه از صعود تا سقوط» اشاره کرد.
مولانا رعایت‌الله اشعاری نیز به زبان‌های فارسی و بلوچی سروده است.

نماز جنازه ایشان، بعد از نماز جمعه امروز، به امامت شیخ‌الحدیث مولانا عبدالرحمان سربازی در‌ چابهار برگزار شد.

مولانا عبدالحمید طی پیامی درگذشت مولانا رعایت‌الله روانبد را به مولانا عبدالرحمان چابهاری، خانواده و بستگان آن مرحوم و سایر همکاران، شاگردان و مردم شهرستان‌های چابهار و پیشین تسلیت گفتند.
مولانا عبدالحمید در این پیام از مولانا روانبد به‌عنوان «عالمی وارسته و مخلص» یاد کردند و برای ایشان «مغفرت الهی» و «رفع درجات» را مسئلت نمودند.

مولانا محمدحسین گرگیج (امام‌جمعه اهل‌سنت آزادشهر) و شماری دیگر از علما نیز ضمن دعای علوّ درجات برای مولانا رعایت‌الله روانبد، با خانواده و بستگان ایشان و مدیریت، اساتید و طلاب مدرسه دینی جامعه‌الحرمین‌الشریفین اظهار همدردی کردند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار