تبلیغات

داستان برده جنسی شدن زنان ایزدی توسط داعش از زبان دختر 21 ساله ایزدی

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_1280x960.jpg

اساس نیوز : نادیا مراد برای آزادی زنان ایزدی‌ اسیر دست داعش مبارزه می‌کند. این دختر جوان ایزدی به هفته نامه اشپیگل گفته است، هنوز هم بیش از سه‌هزار زن که اکثر آنان ایزدی هستند،به عنوان برده جنسی در چنگال داعش اسیرند.

به گزارش اساس نیوز هفته‌نامه اشپیگل در معرفی نادیا مراد می‌نویسد، او تا سوم ماه اوت ۲۰۱۴ در روستایی در نزدیکی شهرستان سنجار واقع در شمال عراق زندگی عادی داشت. در یکی از روزها تروریست‌های داعش زندگی او و خانواده‌اش را متلاشی کردند.

ترویست‌ها  دختران و زنان جوان را در مدرسه روستا جمع کردند. نادیا که شاهد قتل مردان روستا بوده است می‌گوید، داعشی‌ها در یک روز ۶ تن از برادران و مادرش را کشتند. داعش در مجموع ۴۰ تن از اقوام او را به قتل رسانده است.

b_400_400_16777215_10_images_17854482_303.jpg

اعضای داعش این دختر جوان را به همراه دیگر زنان ایزدی به شهر موصل بردند. نادیا به مدت سه ماه در چنگال نیروهای داعش اسیر بود و به برد‌‌گی جنسی وادار می‌شد. پس از سه ماه او توانست از بند و شکنجه نیروهای این سازمان فرار کند. نادیا در حال حاضر در ایالت بادن ورتمبرگ آلمان زندگی می‌کند و  برای رهایی زنان ایزدی‌ از دست داعش فعالیت می‌کند.

پارلمان اروپا جایزه ساخاروف سال ۲۰۱۶ را به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری به نادیا مراد اعطا کرد.خانم مراد پس از آن به عنوان نماینده ایزدی‌هایی که مورد آزار و ستم داعش قرار گرفته‌اند به شورای امنیت سازمان ملل رفت و گزارشی تکان‌دهنده از رفتار تبهکارانه داعش با اسرای خود عرضه کرد. سخنان او بازتابی گسترده در سراسر جهان یافت. نادیا با چشمانی پر از اشک گفت: «توسط آدم‌کشان گروه تروریستی داعش به حدی مورد تجاوز گروهی قرار می‌گرفتم که کاملاً بی‌هوش می‌شدم.»

b_400_400_16777215_10_images_19558299_404.jpg

گفته‌های نادیا درباره زنان اسیر ایزدی را سازمان ملل هم تائید می‌کند.در گزارش سازمان ملل تاکید می‌شود که از سال ۲۰۱۴ و از زمانی که داعش به شهرستان سنجار در شمال عراق یورش برد، حدود ۳۰۰ هزار ایزدی آواره شده‌اند. طبق برآوردهای سازمان ملل، حدود ۲۵۰۰ تا ۵۵۰۰ ایزدی در حمله داعش به شهرستان سنجار کشته شدند و همچنین ۶۳۰۰ ایزدی از زن و مرد ربوده شدند.

نادیا مراد به مجله اشپیگل (۷ خرداد/ ۲۸ مه) می‌گوید داعش هنوز هم جنایت می‌کند و بیش از ۳ هزار زن را به اسارت گرفته است. در میان آنان خواهرزاده ۱۷ ساله او هم اسیر است.

اشپیگل از قول نادیا همچنین می‌نویسد، زنان در فرهنگ مشرق زمین درباره آزارهای جنسی سکوت می‌کنند. اما او فریاد آن دسته از زنان ایزدی است که هنوز هم  در چنگال داعش به عنوان برده اسیرند.

اشپیگل می‌نویسد نادیا مراد هنوز امید به بازگشت به کشورش عراق را از دست نداده است. او می‌گوید آلمان به او پناه داده و امکان و شرایط یک زندگی بهتر را برای او و دیگر عراقی‌ها فراهم کرده است و در آرزوی روزی است که نیروهای عضو داعش به دلیل جنایتی که کرده‌اند محاکمه شوند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار