تبلیغات

ارتش میانمار یک مسجد تاریخی را با بولدوزر تخریب کرد

Article Image
به گفته شاهدان عینی، در راستای از بین بردن میراث فرهنگی مسلمانان در میانمار، یک مسجد تاریخی این کشور توسط بولدوزرهای ارتشی به طور کامل تخریب شد.

به گزارش تبیین نیوز به نقل از خبرگزاری حوزه، یک مسجد تاریخی در میانمار توسط بولدوزرهای ارتش این کشور به طور کامل تخریب شد.

به گفته شاهدان عینی، نیروهای ارتش میانمار از یکی از گردان‌های مجاور به منطقه بوتینگ وارد شده و با استفاده از بولدوزر این مسجد را  با خاک یکسان کردند.

این مسجد تاریخی که قدمت آن به پیش از اشغال برمه توسط انگلستان می‌رسید، در قلب روستای «لاوی دک» در شهرستان بوتینگ در میانمار واقع شده بود. این مسجد تا اواسط ۱۹۹۰ در مرکز بازار بوتولی قرار داشت، اما در همان سال‌ها و با آغاز روند نسل‌کشی مسلمانان در میانمار، توسط مقامات این کشور تعطیل شد.

در آن زمان دولت میانمار صدها مسجد را در سرتاسر ایالت آراکان مهر و موم کردند. هدف آنان این بود که به هر شکل ممکن نمادهای تاریخی و میراث مسلمانان در میانمار را کاهش دهند.

از سال ۲۰۱۲ تقریبا تمامی مساجد ایالت راخینه تعطیل شدند و سرکوب مسلمانان روهینگیا به شدت انجام می‌گرفت. رژیم ارتشی جایگزین و دولت آنگ سانگ سوچی نیز به تخریب اماکن تاریخی اسلامی و مراکز مذهبی مسلمانان ادامه دادند.

هم‌اکنون نیز درحالی که جامعه بین المللی اسناد و شواهد قدرتمندی مبنی بر جرایم ضدانسانی علیه مسلمانان روهینگیا جمع آوری کرده‌اند، دولت میانمار حاضر به پذیرش نقض حقوق مسلمانان نبوده و دولت آنگ سانگ سوچی و دولت ایالتی بدون توجه به سازمان‌های حقوق بشر و خواسته‌های بین‌المللی همچنان به تخریب اموال مسلمانان و زیرساخت‌های مذهبی آنان ادامه می‌دهد.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار