تبلیغات

مبارک در دادگاه فرجام‌خواهی بار دیگر مشارکت در قتل تظاهرکنندگان را رد کرد

Article Image

به گزارش تبیین نیوز به نقل از ایسنا، حسنی مبارک، رئیس جمهوری اسبق مصر امروز (پنجشنبه) در دادگاه فرجام‌خواهی حاضر شد. او به مشارکت در قتل عمد، شروع به قتل و تشویق به آن متهم است.

وی برای محاکمه در پرونده “قتل معترضان” در جریان انقلاب ژانویه ۲۰۱۱ وارد آکادیمی پلیس شد. مبارک مجددا اتهام مشارکت در قتل معترضان را رد کرد.

حکم دادگاه فرجام (عالی‌ترین دادگاه استیناف مصر) نهائی و غیر قابل شکایت خواهد بود و این حکم فصل الخطاب شکایتی است که توجه افکار عمومی مصر و جهان را به خود معطوف کرده است.

در شش سال گذشته علیه مبارک در پرونده‌های مختلف از مشارکت در قتل تظاهر کنندگان گرفته تا سوء استفاده از قدرت و فساد مالی، احکامی صادر شد که گاه تا اعدام هم پیش رفته است اما تنها چند سال زندان به اتهام فساد علیه او قطعی شد که مدت محکومیت در آن پرونده‌ هم پایان یافته است.

مبارک از پرونده قتل تظاهر کنندگان تبرئه شده است اما خانواده قربانیان این حکم را نپذیرفتند و پرونده به دادگاه فرجام خواهی ارجاع داده شد که پیش‌بینی می‌شود حکم نهایی و غیر قابل اعتراض را صادر کند. در صورت تبرئه شدن مبارک در دادگاه فرجام خواهی به احتمال زیاد او آزاد خواهد شد. مبارک ۸۸ ساله اکنون به دلیل شرایط جسمی در یک بیمارستان نظامی تحت مراقبت قرار دارد.

وکلای مدافع خانواده‌های قربانیان خواستند تا عبد الفتاح السیسی را برای شهادت دادن در دادگاه به عنوان مدیر  واحد اطلاعات نظامی ارتش در زمان انقلاب ۲۰۱۱ حاضر شود. دادگاه درخواست‌های وکلا را دریافت اما حکمی در این باره را صادر نکرد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار