تبلیغات

توهین روزنامه‌ی “وطن امروز” به صحابی پیامبر اکرم

Article Image
توهین روزنامه‌ی “وطن امروز” به صحابی پیامبر اکرم

سنی‌آنلاین/ روزنامه‌ی «وطن امروز» در جدیدترین شماره‌ی خود به حضرت ابوموسی اشعری رضی‌الله‌عنه، یکی از اصحاب جلیل‌القدر پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم اهانت کرده است.

توهین-ممنوع-400x330این روزنامه در شماره‌ی جدید خود (یکشنبه ۸ اسفند)، با انتشار مطلبی حضرت ابوموسی اشعری رضی‌الله‌عنه را، که در نزد اهل سنت از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است، [العیاذبالله] «منافق» خوانده است.

در این مطلب که نامی از نویسنده‌ی آن ذکر نشده است، در کنار اهانت به تعدادی دیگر از صحابه‌ی پیامبر، حضرت علی رضی‌الله‌عنه نیز در اداره حکومت، فردی «ناتوان» معرفی شده است که «به‌واسطه مصلحت» قادر به اداره امور نبوده و دیگران نظام حکومتی ایشان را «فشل»‌ کرده بودند.

متأسفانه مدت مدیدی‌ست سریال بی‌پایان اهانت به مقدسات و اعتقادات اهل‌سنت به عناوین مختلف و از تریبون‌های متعدد صورت می‌گیرد؛ از رسانه ملی گرفته تا مجلات و روزنامه‌ها و…. این اهانت‌ها که موجب جریحه‌دارشدن احساسات مذهبی اولین اکثریت مسلمانان جهان و دومین اکثریت جمعیت کشور می‌شوند، متأسفانه تاکنون شنیده نشده که با اهانت‌کنندگان برخورد جدی و عملی از سوی مسئولین ذیربط شده باشد.

تکرار اهانت به مقدسات و اعتقادات اهل‌سنت به‌ویژه در مطبوعات، این تصور را در ذهن متبادر می‌سازد که اهانت‌کنندگان به باورهای اهل سنت خود را در نوعی حصار امنیتی می‌بینند که در قبال این اهانت‌ هیچ بازخواست و مجازاتی آنان را تهدید نخواهد کرد، وگرنه علی‌رغم فتوای صریح رهبر معظم انقلاب و تأکیدات فراوان ایشان مبنی بر اجتناب از اهانت به مقدسات و شخصیت‌های مورد احترام اهل‌سنت، تکرار این اهانت‌ها چه توجیهی می‌تواند داشته باشد؟؛ این درحالی‌ست که بیشترین اهانت به اعتقادات اهل سنت از سوی اشخاص و نشریاتی صورت می‌گیرد که بیش از دیگران سنگ محبت با رهبری و پایبندی به «آرمان‌های انقلاب» را به سینه می‌زنند.

اگر فتوای مقام معظم رهبری به عنوان یک قانون الزام‌آور قرار گیرد و طبق درخواست دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب؛ اهانت به مقدسات مذاهب «جرم امنیتی» تلقی شده و برای آن «مجازات قانونی» در نظر گرفته شود، امید است بتواند بازدارنده‌ای قوی در مقابل اهانت‌کنندگان باشد؛ کسانی‌که بدون ترس و واهمه از قانون الهی، برای نیل به اهداف شوم و تفرقه‌افکنانه‌ی خویش لگام قلم‌های‌شان را در اختیار خواهشات نفسانی قرار داده‌اند و در این راه حتی از جسارت به ساحت مقدس شاگردان  مکتب رسالت نیز فروگذار نمی‌کنند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

  • زن دانا، کلید خوشبختی خانواده

    آیا زن، توانایی آن را دارد کە رفتارهای ناپسند شوهرش را تغییر دهد؟  بدون شک زن دانا می‌تواند رفتار همسرش را تغییر دهد، هر چند مرد ذاتی یک دندە، خشک...