تبلیغات

شرایط را برای ازدواج آسان جوانان فراهم کنیم

Article Image

به گزارش تبیین نیوز به نقل از ایرنا، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج افزود: افزایش سن ازدواج، باعث انحراف جوانان و به دنبال آن ایجاد فساد در جامعه می شود؛ بنابراین نیاز است همه، حساسیت بیشتری نسبت به این قضیه داشته باشیم.

وی به اهمیت ازدواج در دین اسلام اشاره کرد و گفت: خداوند در قرآن، خطاب به کسانی که به سن تکلیف و ازدواج رسیده اند، دستور می دهد که نسبت به این امر مهم و مقدس اقدام کنند.

وی اضافه کرد: اسلام ارزش والایی برای ازدواج قائل شده است و خداوند زن و مرد را برای تسکین و آرامش خاطر یکدیگر خلق کرده است؛ زیرا هیچکدام به تنهایی کامل نیستند.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه امر ازدواج، مرموز و پیچیده است ادامه داد: خداوند متعال، با کرامت بخشیدن به ازدواج، در واقع این امر را دلیلی برای خداشناسی قرار داده است.

ماموستا خدایی با بیان اینکه ضروری است با دید بازتری به ازدواج بنگریم افزود: نباید با گذاشتن مهریه سنگین و شرایط سخت، راه ازدواج را بر جوانان ببندیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارزش زن در اسلام اشاره کرد و گفت: مردان بزرگ از دامان زنان والاقدر پرورش یافته اند و این نشان از اهمیت نقش زنان در اجتماع دارد.

ماموستا خدایی به زنان نیز توصیه کرد که به مسلمان بودن خود افتخار کنند و وسوسه فرهنگ غرب نشوند؛ چرا که ارزش زنان در اسلام منوط به رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی است.

از ۱۳۱ هزار و ۲۶۸ نفر از جمعیت فعال استان کردستان که هرگز ازدواج نکرده اند، ۱۰۹ هزار و ۸۸۰ نفر مرد و ۲۱ هزار و ۳۸۰ زنه هستند که از این تعداد، ۸۹ هزار و ۷۵۰ نفر شاغل و ۴۱ هزار و ۵۱۰ نفر بیکار هستند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار