تبلیغات

واکنش کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن به اظهارات ویلدرز

Article Image

به گزارش سرویس خبری تبیین نیوز به نقل از ایکنا، «مسعود شجره»، رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن در این باره گفت: اظهارات این سیاستمدار هلندی جای تعجب ندارد ولی چیزی که باعث نگرانی ما شده تبدیل ایدئولوژی فاشیستی به یک امر مورد قبول و مشروع بین‌المللی است.
شجره تأکید کرد: در حقیقت افزایش چشمگیر پدیده فاشیسم در پرده اسلام‌هراسی و نفرت از مسلمانان را در اروپا شاهدیم که این امر باعث نگرانی است و در واقع این سطح از نفرت و دشمنی منجر به پاکسازی قومی می‌شود؛ ما نشانه‌های آن را در اظهارات اخیر ویلدرز مشاهده کردیم.
وی با اشاره به لزوم بیداری جامعه بین‌المللی و مقابله با هرگونه فاشیسم که محدود به جامعه مسلمان نیست، تأکید کرد: موج جدید و خطرناکی از نفرت و دشمنی علیه مسلمانان در جهان ایجاد شده است که باید در سطح بین‌المللی و ملی با آن مقابله شود.
شجره افزود: اگر این اظهارات علیه جامعه یهودی مطرح می‌شد، شاهد اعتراضی بین‌المللی بودیم.
رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن، از اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد، سازمان‌های حقوق بشر از جمله سازمان عفو بین‌الملل به‌خاطر سکوت در مقابل این اظهارات و عدم اتخاذ تدابیر لازم و اقدام جدی در این زمینه انتقاد کرد.
لازم به ذکر است، برنامه‌ سیاسی ضد اسلام و ضد مهاجرتی که ویلدرز داعیه‌دار آن است، باعث شد که او در نتایج نظرسنجی‌ها در صدر جدول قرار گیرد، همچنین این نظرسنجی‌ها نشان داد که مردم هلند با گفتمان سیاسی پوپولیستی که در سراسر اروپا رو به افزایش است، موافق هستند.
همچنین در نتیجه اظهارات اسلام‌ستیزانه و ضد مهاجرتی این سیاستمدار افراط‌گرای هلند، رسانه‌های ملی او را به «دونالد ترامپ هلند» ملقب کردند.
«گیرت ویلدرز»، نامزد انتخاباتی هلند در اظهارات اخیر خود بر تمایل بر مقابله با اسلامی‌شدن هلند در صورت پیروزی حزب آزادی این کشور تأکید کرد.
تبلیغات انتخاباتی این سیاستمدار اسلام‌ستیز با اسلام‌هراسی، دعوت به بستن مساجد و ممنوعیت قرآن‌ها در کتابخانه‌های کشور شروع شد.
انتخابات هلند ۲۵ اسفند‌ماه سال جاری (۱۵ مارس) برگزار می‌شود.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار