تبلیغات

نمی‌توانم خانه اجاره کنم چون مسلمانم

Article Image

بشری ابراهیمی، بانوی مسلمان مقیم اسپانیا با اشاره به مشکلات پیش روی مسلمانان در این کشور گفت: من در «کاتالونیا»ی اسپانیا زندگی می‌کنم، اما به خاطر مسلمان‌بودن نمی‌توانم به راحتی خانه اجاره کنم.

به گزارش تبیین نیوز به نقل از ایکنا، در اسپانیا به ویژه در ایالت «کاتالونیا»(بخشی خودمختار در شمال شرقی اسپانیا) نژادپرستی و نفرت از مهاجران به وفور دیده می‌شود و پلیس کاتالونیا تاکنون بیش از ۲۹۲ شکایت در نتیجه نژادپرستی و تبعیض دریافت کرده که ۲۳۲ شکایت آن به عنوان «جرم جنایی» در «بارسلون»، مرکز کاتالونیا رخ داده است.
بشری ابراهیمی، از بانوان مسلمان مقیم کاتالونیا که به خاطر مسلمان‌بودن با تبعیض و مشکلات زیادی مواجه بوده است، در این باره می‌گوید: من نمی‌توانم در کاتالونیا به راحتی خانه اجاره کنم، چون مسلمانم و حجاب دارم.
وی افزود: به محض اینکه می‌فهمند من مسلمانم، زمان ملاقات برای دیدن خانه و اجاره آن لغو می‌شود؛ البته این ساده‌ترین چیز است؛ چون من در کارم مشکلات دیگری را نیز به خاطر حجاب تحمل می‌کنم.
بشری که ۳۱ ساله و مراکشی الاصل است، حدود سه سال است که در کاتالونیا زندگی می‌کند و ۴ فرزند دارد.
او می‌گوید: اوایل اوضاع خوب بود و مشکلی برای اجاره‌کردن خانه نداشتم؛ اما از ژانویه گذشته مشکلات شروع شد و ما برای اجاره خانه خیلی درگیر شده‌ایم و به سختی خانه پیدا می‌شود.
این بانوی مسلمان همچنین گفت: بعضی صاحبخانه‌ها می‌گویند دوست ندارند خانه‌هایشان را به مهاجران به ویژه مسلمانان اجاره بدهند و برخی نیز بدون دلیل مخالفت می‌کنند.
روزنامه «ال پردیکو» چاپ اسپانیا نیز با درج گزارش مذکور آورده است: با وجود این‌که بخش زیادی از ساکنان کاتالونیا مسلمانند و ۳۰۰ هزار مسلمان از مهاجران کشورهای مختلف اسلامی در این شهر زندگی می‌کنند و با وجود گرایش ۳ هزار اسپانیایی به اسلام، مناطقی در کاتالونیا وجود دارد که داشتن حجاب و پوشیه(نقاب) در آن ممنوع است و مسلمانان آن با بسیاری از مشکلات و اذیت‌ و آزارها مواجه هستند.

کمک مالی

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار