تبلیغات

حذف آیات قرآن و احادیث پیامبر اسلام (ص) از کتابهای درسی اردن

Article Image

هدی العتوم نماینده زن مجلس اردن گفت: بیش از ۳۷۰ آیه قرآن کریم و حدیث نبوی از کتاب های مقاطع تحصیلی اردن حذف شد و این کتاب ها فاقد مسایل دینی، جهاد و مقاومت است.

به گزارش تبیین نیوز به نقل از ایرنا، شبکه خبری الجزیره امروز (یکشنبه)اعلام کرد: العتوم رئیس کمیته پیگیری کتاب های درسی در فراکسیون اسلام گرای ‘اصلاح’ در پارلمان اردن در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار داشت که با بررسی تغییرات در برنامه های درسی، صدها آیه قرآن کریم و حدیث پیامبر اسلام(ص) از کتاب های درسی مقاطع مختلف آموزشی اردن حذف شده است.
وی گفت: ۱۷ تا ۴۱ درصد از مطالب کتاب های درسی آموزش اسلامی، فرهنگ اسلامی و زبان عربی دوره های راهنمایی و دبیرستان مدارس اردن حذف شده است.
به گفته العتوم حذف مطالب اسلامی از کتاب های درسی شامل ۲۹۰ آیه از قرآن کریم و ۸۲ حدیث نبوی از کتاب های زبان عربی و آموزش اسلامی و آموزش ملی و تاریخ بوده است.
رئیس کمیته مذکور فراکسیون الاصلاح وابسته به گروه اخوان المسلمین اردن در این باره تاکید کرد که علاوه بر آیات قرآن و احادیث نبوی، مطالب دیگری در رابطه با عقیده اسلامی، زندگینامه پیامبر اکرم (ص) و یاران آن حضرت، جهاد و مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست در بیت المقدس اشغالی و فلسطین نیز از کتاب های درسی مدارس اردن حذف شده اند.
پیشتر نیز، تجدید نظر در کتاب های آموزشی در اردن مورد حمله و انتقاد شدید معلمان این کشور قرار گرفت و معترضان با برگزاری تظاهرات در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در امان نسبت به این اقدام اعتراض کرده و برخی کتاب های درسی مدارس را سوزاندند.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار