تبلیغات

حمایت ترزا می نخست وزیر انگلستان از حجاب بانوان مسلمان

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_165029_384.jpgاساس نیوز: ترزا می نخست وزیر انگلستان در نشستی خبری حمایت خود را از حجاب بانوان مسلمان اعلام و آن را انتخاب آنان خواند.

نخست وزیر انگلیس در پاسخ خبرنگار مسلمان پیرامون واکنش او نسبت به حجاب بانوان مسلمان، حمایت خود را از نوع پوشش آنها اعلام کرد.


ترزا می روز گذشته در نشستی خبری در پاسخ به سوال «تسمینه احمد شیخ» خبرنگار مسلمان، در رابطه با حجاب بانوان مسلمان، اظهار داشت: من به طور کامل با هر آنچه مسلمانان به عنوان حجاب استفاده می کنند، موافق هستم.

این خبرنگار مسلمان با اشاره به روز جهانی حجاب، از نخست وزیر انگلیس پرسید: امروز که روز جهانی حجاب نام گرفته است، مایل هستم که خانم نخست وزیر نیز به ما پیوسته و حق بانوان مسلمان در استفاده از حجاب را به رسمیت بشناسد، چراکه بانوان مسلمان باید این حق را داشته باشند که بدون هیچ ترسی در هر مکان و هر زمانی، از پوشش اسلامی خود استفاده کنند.

ترزا می نیز در واکنش به این درخواست گفت: در رابطه با این موضوعی که شما پیرامون حجاب مطرح کردید، من به طور کامل با شما هم عقیده هستم و معتقدم حجاب پوششی اختیاری است که بانوان مسلمان آن را انتخاب کرده اند.

چندی پیش«پائول نتال» رهبر حزب مستقل پارلمان انگلیس، خواستار ممنوعیت استفاده از حجاب در این کشور شده بود.
کشورهایی همچون بلژیک، هلند، فرانسه و بخش هایی از سوئیس، استفاده از حجاب را در مراکز رسمی همچون مدارس و دانشگاه ها ممنوع اعلام کرده اند.
https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار