تبلیغات

بسیج ملی مورد نظر اردوغان به معنی آماده باش برای جنگ است

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_IMAGE636173381829292083.jpgاساس نیوز: رئیس فراکسیون حزب جمهوری خواه خلق درمجلس ترکیه اعلام کرد که بسیج ملی مورد نظر اردوغان در واقع یک اعلان آماده باش برای جنگ در کشور است.


به گزارش اساس نیوز به نقل از TimeTurk، بعد از آن که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام بسیج ملی در مبارزه با ترور کرد، حزب جمهوری خواه خلق به عنوان بزرگترین حزب اپوزیسیون ترکیه به این اظهارات واکنش نشان داده است.

عنگین آلتای، رئیس فراکسیون حزب جمهوری خواه خلق در مجلس ترکیه با اشاره به این مسئله عنوان کرده است: اعلام بسیج ملی در کشور به عنوان اعلام آمادگی برای جنگ و استفاده از تمام امکانات دولتی در این جنگ است. رئیس جمهور ترکیه با این اظهارات اعلام کرده است که کشور در آماده باش برای یک جنگ است. ما این گونه تصور می کنیم. اعلام اینگونه بسیج عمومی در جوامع بین المللی به معنی مشروعیت بخشیدن به پ.ک.ک خواهد بود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: سیاست های دولت و اردوغان باعث شده که 78 میلیون شهروند ترکیه درمعرض خطر باشند. دولت با استفاده از کارهای گروه های تروریستی اهداف سیاسی خود را پیش می برد. این اظهارات برای ریاست جمهوری ترکیه هیچ چیزی به ارمغان نخواهد آورد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار