تبلیغات

وزیر ارشاد ترکیه: اتحاد شیعه و سنی در پاکستان رشک بر انگیز است

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_139509250837076979457914.jpg

اساس نیوز : وزیر ارشاد ترکیه در جریان «کنفرانس سیرت»، اتحاد گسترده «شیعه و سنی» را در پاکستان رشک برانگیز دانست وآن را عامل پیروزی نهایی بر تروریست‌ها اعلام کرد.

به گزارش اساس نیوز، «مهمت گورمز» وزیر ارشاد کشور ترکیه که به دعوت همتای پاکستانی خود به منظور شرکت در «کنفرانس سیرت (پیامبر)» در لاهور به سر می‌برد در سخنرانی خود گفت: اتحاد «شیعه وسنی» در پاکستان رشک برانگیز است.

وی با بیان اینکه قدرتهای استعمارگر در صدد ایجاد تفرقه بین امت واحده اسلامی هستند، حضور یک پارچه علمای شیعه و سنی در یک کنفرانس را تحسین بر انگیز دانست.

 

وزیر ارشاد کشور ترکیه گفت: علما باید بعنوان رهبران جامعه دست به دست هم دهند و توطئه ترویست‌ها را ناکام بگذارند.

 

وی اظهارداشت: کسانی که به نام اسلام دست به کشتار مسلمین می‌زنند از دین فاصله زیادی دارند ولی خودشان نمی‌دانند. این تروریست‌ها اگر خاری به پای یکی از تروریست‌ها فرو رود فریاد « وامظلوماه» سر می‌دهند.

 

در این کنفرانس علمای مذاهب مختلف اسلامی حضور دارند و راجع به مسائل روز عالم اسلام صحبت می‌کنند.

«علامه عارف حسین واحدی» رهبر شورای علمای شیعه نیز در این کنفرانس حضور یافته و در سخنانش تصریح کرد: در حال حاضر کشورهای استعمارگر در صدد هستند تا باعث تفرقه افکنی بین امت واحده اسلامی شوند. آنها شبانه روز تلاش می کنند تا به هدف خود برسند و تا زمانی که تمام امت اسلامی بصورت متحد علیه آنها برنخیزند آنان دست از تلاش خود برنخواهند داشت.

 

علامه عارف حسین واحدی گفت: اسلام دین صلح ودوستی وبرابری است، ولی عده ای تروریست چهره این دین آسمانی را تخریب کرده اند.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار