تبلیغات

احتمال بروز آشوب داخلی در کره‌ شمالی

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_347942_351.jpgاساس نیوز: منابعی در داخل کره‌ شمالی فاش کردند، که‌ این کشور احتمالا افزایش سطح بی‌ثباتی داخلی را در آینده تجربه خواهد کرد.


منبعی در استان یانگانگ کره‌ شمالی که خواست نامش فاش نشود، گفت: پس از کشف بروشورهای تبلیغاتی ضد کیم جونگ اون، رهبر کره‌ شمالی، دولت تحرک مردم را ممنوع کرده است. بر روی این بروشورها نوشته شده «اجازه دهید کیم جونگ اون را سرنگون کنیم».


براساس سوابق رسمی کره‌ شمالی، کیم ایل سونگ، بنیانگذار این کشور پیش از رهبری مبارزات مسلحانه ضد ژاپنی در سال 1937 در شهر«پوچونبو» گفته بود «اجازه دهید ژاپن را سرنگون کنیم.» حال درست در همین شهر برای نخستین بار این بروشورها کشف شد.


به نظر می‌رسد که شعار مطرح شده در این بروشورها، شعار اصلی کیم ایل سونگ را به سخره گرفته است. دولت در واکش به این بروشورها تیمی از محققان و بازرسان را به منطقه اعزام کرده است.


منبع مذکور گفت: یک تحقیقات جدی و شدید در حال اجرا است و به منظور تعقیب و دستگیری مظنونین آزمون‌های دست خط انجام می‌شود و در همین حال مردم مورد بازجویی و خانه‌ها مورد تفتیش قرار گرفته‌اند.


منبع دیگری در استان هامگیونگ شمالی گفت: پس از کشف نقاشی دیواری بر روی ساختمانی با مضمون «مجازات کیم جونگ اون، دشمن مردم» یک بازار بزرگ در شهر چونگ جین به اغتشاش و ناآرامی کشیده شد. به دنبال آن گروه‌های گشت‌زنی خیابان‌های اطراف را مسدود کرده و تحرک مردم را ممنوع کردند.


ظاهرا نگرانی‌ها درباره بی‌ثباتی به رسانه‌های رسمی کره‌ شمالی نیز رسیده است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار