تبلیغات

یاهو از هک شدن حساب بیش از 1 میلیارد نفر از کاربرانش خبر داد

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_6546465.jpgاساس نیوز: بر اساس گزارش نیویورک تایمز، شرکت یاهو اعلام کرد حساب بیش از 1 میلیارد نفر از کاربرانش در ماه اوت سال 2013 هک شده است. اطلاعات به سرقت رفته، داده‌هایی نظیر نام، نشانی ای‌میل، شماره تلفن، رمز عبور، تاریخ تولد و پرسش و پاسخهای مرتبط با بازیابی رمز عبور را شامل می‌شود.

بنا بر اعلام یاهو، این هک کم‌سابقه زمانی آشکار شد که مقامات فعال در حوزه ردیابی جرایم اطلاعاتی، اطلاعاتی را در خصوص کاربرانش از یک منبع ناشناس در اختیار این شرکت قرار دادند. هنوز درباره این سرقت سایبری بزرگ اطلاعات چندانی منتشر نشده است؛ اما به باور یاهو، این سرقت امنیتی به هک بیش از 500 میلیون نفر از کاربرانش در اواخر سال 2014 مرتبط نیست.

یاهو تماس با قربانیان این سرقت سایبری را آغاز کرده است و از آن‌ها می‌خواهد رمزهای عبور خود را تغییر دهند.
همچنین بنا بر اعلام بلومبرگ، نام بیش از 150 هزار کارمند دولت و نهادهای نظامی آمریکا در میان قربانیان سرقت سایبری از یاهو دیده می‌شود. این افراد برای اف‌بی‌آی، سیا، کاخ سفید، کنگره و آژانس امنیت ملی آمریکا کار می‌کردند. به باور تحلیلگران، این امر می‌تواند امنیت ملی آمریکا را تهدید کند.

ناتوانی یاهو در تأمین امنیت سایبری کاربرانش ممکن است تلاش‌های این شرکت را برای فروش بخش بزرگی از دارایی‌هایش به شرکت «ورایزن» با دشواری‌هایی روبرو کند. این قرارداد به ارزش 4 میلیارد و 800 میلیون دلار منعقد شده و قرار است در 3 ماه نخست سال 2017 اجرایی شود.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار