تبلیغات

دبیرکلّ جماعت در نشست جمعی با رییس‌جمهوری بر رعایت حقوق همه‌ی آحاد جامعه تأکید کرد

Article Image
دبیرکلّ جماعت در نشست جمعی با رییس‌جمهوری بر رعایت حقوق همه‌ی آحاد جامعه تأکید کرد

استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح، در دیدار جمعی از علما و نمایندگان اهل سنّت‌ سراسر کشور با رییس‌جمهور که امروز یکشنبه ٢١ آذرماه انجام شد بر رعایت حقوق همه‌ی آحاد جامعه با توجّه به کرامت ذاتی انسان، تاکید کرد.

به گزارش اصلاح‌وب، در این نشست، دکتر عبدالرّحمن پیرانی سخنانش را در چهار محور سرزمین، شهروندان، امنیّت و معیشت، به شرح زیر بیان کرد:

١- کرامت ذاتی انسان، اقتضا می‌کند عموم شهروندان صرف‌نظر از ویژگی‌های هویّتی و گرایش‌های سیاسی از حقوق برابر برخوردار باشند. اهتمام سریع دولت جنابعالی در سال نخست فعّالیّت، به تدوین پیش‌نویس منشور حقوق شهروندی، اقدامی شایسته و امیدبخش بود که انتظار می‌رود گام‌های لازم در جهت تکمیل و عملیاتی کردن آن برداشته شود. لازم به ذکر است جماعت دعوت و اصلاح به فاصله‌ی اندکی از انتشار آن، ملاحظات و دیدگاه‌های خود را پیرامون پیش‌نویس مزبور، تدوین و تقدیم نمود.

٢- سرزمین ایران با پیشینه‌ی تمدّنیِ‌ درخشان، حلقه‌ی وصل هویت‌‌های گوناگون و ریشه‌دار قومی، مذهبی و دینی است. این میراث تمدّنی، برآیند کوشش‌ها و پویش‌های همه‌ی ایرانیان بوده، پاسداشت آن نیز رسالت همه‌ی شهروندان آگاه و دلسوز و زمامداران متعهّد‌ و مسئول است. 

٣- امنیّت به‌صورت عام از اساسی‌ترین نیازهای جامعه‌ی بشری بوده و در عصر حاضر اهمّیّت‌، جایگاه و ابعاد آن گسترش قابل توجّهی‌ یافته است. امنیّت‌ پایدار، پیش‌شرط توسعه و شکوفایی هر کشوری است. در امان ماندن کشور ما از تنش‌ها و خشونت‌هایی که دامنگیر غالب کشورهای منطقه است، نعمتی ارزشمند بوده و نشان از تلاش خستگی‌ناپذیری مسئولان، هوشیاری و همدلی شهروندان فهیم دارد. بدیهی است اهتمام متوازن به ابعاد دیگر امنیّت‌ ازجمله: امنیّت‌ اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، شغلی و... ضامن حفظ و تداوم دست‌آوردهای ارزشمند کنونی است. 

۴- اگرچه تأمین نیازهای معیشتی از ضرورت‌های اساسی جوامع انسانی بوده است امّا‌ اهتمام ویژه به توسعه‌ی اقتصادی و رفاه اجتماعی از ویژگی‌های عصر حاضر است. علیرغم رکود اقتصادی و برخی تنگناهای معیشتی، بر این باوریم که اقدامات مدبّرانه‌‌ی دولت یازدهم در برجام و رفع تحریم‌ها، مهار تورّم‌ و جذب سرمایه‌گذاران خارجی، تأثیرات مثبت خود را بر اقتصاد کشور نشان داده و نویدبخش شکوفایی اقتصادی در آینده‌ای نزدیک است. بدیهی است هرگونه موفّقیّت دولت در حوزه‌ی اقتصادی نیز مرهون صبر و شکیبایی شهروندان و اعتماد آنان به دولت می‌باشد. 

دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح، خطاب به رییس‌جمهور اظهار داشت: «جناب آقای روحانی! ما بر این باوریم که در دولت جنابعالی رابطه‌ی دولت و ملّت‌ روند مطلوب‌تری را در پیش گرفته است. در این راستا ایجاد نهاد دستیاری ویژه و انتصاب حکیمانه‌ی جناب آقای یونسی به ریاست آن، نقش مؤثّر‌ی‌‌ در تقویت این روند ایفا نموده است. با توجّه‌ به موفّقیّت‌‌های این نهاد در فرهنگ‌سازی و تلطیف اذهان و تقویت رابطه اقوام و مذاهب و ادیان با حاکمیت، شایسته است جایگاه سازمانی دستیاری به معاونت ارتقا یابد.»

عضو شورای مرکزی اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان بیان داشت: «نظر به مطالب فوق و نیز در شرایط حسّاس‌ کنونی، زدودن نگاه امنیّتی، و فراهم کردن امکان دستیابی هرچه بیشتر شهروندان اهل سنّت‌ به مناصب دولتی، به تقویت بیش از پیش اعتماد متقابل، وحدت و انسجام و همبستگی ملّی‌ می‌انجامد.»

وی در پایان سخنانش، امنیّت‌ و آرامش سرزمین ایران و بهره‌مندی ساکنانش از ثمرات، خیرات و برکات را از پروردگار متعال مسئلت نمود.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار