تبلیغات

کدام کشورها بیشترین بودجه نظامی را دارند

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_china_military7.jpgبه گزارش اساس نیوز به نقل از اینترنشنال بیزنس تایمز، در پی تلاش هند، چین، روسیه و آمریکا برای کسب عنوان قدرتمندترین ارتش جهان، هزینه‌کرد نظامی در سال جاری به 1.57 هزار میلیارد دلار افزایش یافت.


موسسه «آی‌اچ‌اس مارکیت» روز گذشته  یک رتبه‌بندی جهانی را منتشر و پیش‌بینی کرد هزینه‌کرد دفاعی در سال 2018 به سطح پیش از بحران اقتصادی جهان خواهد رسید.
این شرکت هر سال در ماه دسامبر گزارشی از بودجه دفاعی کشورها را منتشر می‌کند. بنابر گزارش امسال این موسسه، آمریکا بیشترین بودجه نظامی در جهان را دارد. بودجه نظامی آمریکا صرف نظر از هزینه‌های پرسنل و سلاح در سال 2016، 622 میلیارد دلار بود. این مبلغ حدود 40 درصد کل هزینه‌های نظامی در سراسر جهان است و پیش‌بینی می‌شود در دولت دونالد ترامپ -رئیس‌جمهور منتخب آمریکا- بیش از این افزایش یابد.


«گای ایستمن»، تحلیلگر ارشد آی‌اچ‌اس در این خصوص گفت: «از زمان وقوع حوادث 11 سپتامبر بیش از 9.35 هزار میلیارد دلار به بودجه دفاعی آمریکا اختصاص داده شده است. 1.62 هزار میلیارد دلار (17.3 درصد) از تمام بودجه وزارت دفاع به عملیات خارجی این کشور اختصاص دارد.»


چین که بزرگترین ارتش جهان را داراست، دومین رتبه را در هزینه‌کرد نظامی دارد. پکن قرار است بودجه دفاعی خود را تا سال 2020 نسبت به سال 2010 (123 میلیارد دلار) دوبرابر کند. انگلیس نیز با هزینه‌کرد 53 میلیارد دلاری خود در جایگاه سوم قرار دارد.


هند که امسال 50 میلیارد دلار به بودجه دفاعی اختصاص داد در رتبه چهارم قرار دارد. به نظر می‌رسد هند قصد دارد از یک قدرت منطقه‌ای به یک قدرت جهانی تبدیل شود.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار