تبلیغات

حمل نسخه‌ای از قرآن و صلیب در مقابل کلیسای جامع قبطی‌ها (مصر)

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_JamNewsImage18511611.jpgاساس نیوز: اقدام بانوی مسلمان مصری در حمل نسخه‌ای از قرآن و صلیب در مقابل کلیسای جامع قبطی‌ها در منطقه «العباسیه» قاهره که دیروز هدف حمله تروریستی قرار گرفت، با استقبال مسیحیان قبطی مواجه شد.


به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه‌ اطلاع‌رسانی «المصریون»، در پی انفجار تروریستی که دیروز، ۲۱ آذرماه، در کلیسای جامع قبطی‌ها در منطقه «العباسیه» قاهره رخ داد، شماری از قبطیان مسیحی در مقابل این کلیسا تجمع کردند.

در همین راستا، یک بانوی مسلمان نیز با در دست داشتن نسخه‌ای از قرآن، صلیب و یک پلاکارد که به همبستگی و وحدت مسلمانان و مسیحیان تأکید می‌کرد، وارد این تجمع شد.

شماری از مسیحیان قبطی نیز با تجمع در محوطه این کلیسا که عبادتگاه و کلیسای اصلی مسیحیان قبطی محسوب می‌شود، این حادثه تروریستی را محکوم کردند و قصاص عاملان این جنایت تروریستی را خواستار شدند.

همچنین، اقدام این بانوی مسلمان مصری و پلاکارد وی با تحسین اغلب مسیحیان قبطی حاضر در این تجمع مواجه شد، به‌طوری‌ که برخی نسخه قرآن را از این بانو گرفتند و عکس یادگاری با آن انداختند و خواستار مجازات عاملان این انفجار تروریستی شدند.

بنابراین گزارش، مسیحیان در اطراف این کلیسا تجمع و برای گرامیداشت یاد و خاطره قربانیان این انفجار شمع روشن کردند، این در حالی است که نیروهای امنیتی نیز در سراسر این منطقه پراکنده شده بودند و راه‌های منتهی به کلیسا را بستند.

در انفجار تروریستی دیروز در کلیسای جامع قبطی‌ها در قاهره حدود ۲۵ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شدند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ
 

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار