تبلیغات

مولوی عبدالحمید : اختلاف در امت اسلامی به نفع دشمنان اسلام است

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_jhjhjs.jpg

اساس نیوز :امام جمعه مسجد مکی و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان گفت: امروز در سایه نظام جمهوری اسلامی مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با وحدت و همدلی کامل در کنار یکدیگر زندگی می کنند و اختلاف برای آنان معنایی ندارد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از ایرنا، مولونا عبدالحمید اسماعیل زهی دوشنبه شب در مراسم گرامیداشت هفته وحدت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار و قشرهای مختلف مردم شیعه و سنی در مسجد مکی اهل سنت زاهدان اظهار داشت: ما علمای اهل سنت اعتقاد داریم که خون شیعه و سنی با یکدیگر هیچ فرقی ندارد.

مولانا عبدالحمید تصریح کرد: امروز قرآن کریم و احادیث پیامبر اکرم(ص) فریاد وحدت و همدلی در میان مسلمانان سر می دهند. وی با بیان این که اختلاف و تفرقه در بین امت اسلامی به ضرر مسلمانان و به نفع دشمنان اسلام است، افزود: وحدت و همدلی در بین مسلمانان یک ضرورت و واجب و به نفع جهان اسلام است.

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: متاسفانه تفرقه در بین امت اسلامی موج می زند که این به نفع مسلمانان نیست و دشمن از آن سود می برد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان اظهار داشت: امروزه در حالی که کشورها و سران استکبار جهانی بر سر یک موضوع با یکدیگر اتحاد می کنند جای تاسف است که چرا کشورهای اسلامی با یکدیگر متحد نمی شوند.

وی تصریح کرد: دشمنان سالهاست تلاش می کنند در سیستان و بلوچستان اختلاف ایجاد کنند که الحمدالله همواره با هوشیاری مردم شیعه و سنی روبه رو شده اند.

در این مراسم که استاندار سیستان و بلوچستان، علما و روحانیون و قشرهای مختلف مردم شیعه و سنی زاهدان حضور داشتند مولانا عبدالحمید به منظور قدردانی از تلاشها، خدمات و توجه ویژه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان سیستان و بلوچستان یک جلد قرآن نفیس به دکتر قاضی زاده هاشمی اهدا کرد.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار