تبلیغات

حمله نژادپرستانه به مسجدی در جنوب فرانسه

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_144130_535.jpgبه گزارش اساس نیوز به نقل از روزنامه الکترونیکی «الدیار» لبنان، افراد ناشناس روز گذشته (یکشنبه 21 آذر ماه) به مسجد جامع شهر پرپینیان در جنوب فرانسه حمله کرده و علیه مسلمانان روی دیوارهای آن شعارهای نژادپرستانه نوشتند.


 برونو لورو؛ وزیر کشور فرانسه درباره این حادثه، گفت: عبارات نژادپرستانه ضد اسلامی روی دیوارهای این مسجد نوشته شده است و استاندار این شهر از مسجد بازدید کرده و همبستگی خود را با مسلمانان اعلام کرده است.
 
وی تاکید کرد: مقامات مربوطه به زودی تحقیقات خود را درباره این حادثه آغاز خواهند کرد تا علت این حادثه کشف کرده و عاملان آن را دستگیر کنند.
 
وزیر کشور فرانسه، افزود: اینگونه اقدامات نژادپرستانه در جمهوری فرانسه جایی ندارد و باید به تمامی ادیان احترام گذاشت و هر کس بخواهد میان ادیان دو دستگی ایجاد کند، از نظر ما قابل قبول نیست.
 
این مسجد جامع ماه ژانویه گذشته نیز هدف حملات نژادپرستانه قرار گرفته بود و در آن زمان نیز روی دیوار شعارهای ضد اسلامی نوشته شده و سر خوک را بر در آن آویزان کرده بودند.
 
شهرها و پایتخت های اروپایی شاهد حمله به مساجد از جمله آتش کشیدن، انداختن سر خوک در مسجد، پرتاب سنگ و نوشتن عبارات اهانت آمیز روی دیوارهای آن بوده اند.
 

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار