تبلیغات

تهدید کره شمالی برای حمله هوایی به سئول

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_644368_957.jpgاساس نیوز: روزنامه دولتی کره شمالی اعلام کرد که پیونگ یانگ به خاطر فشار نظامی و سیاسی از سوی کره جنوبی و آمریکا، تهدید کرده است که یک حمله هوایی را به سئول انجام خواهد داد.


روزنامه رودونگ سینمون ارگان حزب کارگر کره شمالی امروز دوشنبه نوشت: نیروهای مسلح کره شمالی منتظر یک پیام برای اجرای حمله نهایی هستند.
آمریکا و کره جنوبی 30 نوامبر مانورهای مشترک سالیانه خود را برگزار کردند و این مانورها تا 5 دسامبر یعنی دوشنبه گذشته ادامه یافت. این تمرینان نظامی بر حملات همزمان به سامانه‌های رادار، موشک اندازهای متحرک و سایر تاسیسات نظامی کره شمالی متمرکز شده بود.


30 نوامبر شورای امنیت سازمان ملل نیز قطعنامه جدیدی را تصویب کرد که بر اساس آن تحریمهای بیشتری علیه پیونگ یانگ اعمال خواهد شد و برنامه های هسته ای و موشکی این کشور محکوم شده است.
خبرگزاری رسمی کره شمالی نیز اخیرا اعلام کرد که کیم جونگ اون رهبر این کشور انجام یک مانور عملیاتی با هدف حمله به کره جنوبی را شخصا هدایت کرده است.


تحولات در شبه جزیره کره در حالی است که ارتش کره جنوبی برای مقابله با هرگونه اقدام تحریک آمیز کره شمالی به حالت آماده باش درآمده است. اعلام آماده باش به واحدهای نظامی کره جنوبی پس از آن بوده است که پارلمان این کشور رئیس جمهور را استیضاح و از قدرت تعلیق کرده است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار