تبلیغات

پائولو جنتیلونی نخست وزیر جدید ایتالیا شد

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_8234207871239.jpgاساس نیوز: سرجیو ماتارلا، رئیس جمهور ایتالیا، در پی کناره گیری ماتئو رنتسی، نخست وزیر مستعفی این کشور، پائولو جنتیلونی را به نخست وزیری ایتالیا منصوب کرد.


پائولو جنتیلونی روز یکشنبه به کاخ ریاست جمهوری فراخوانده شد و از ماتارلا دستور گرفت هر چه سریع تر کابینۀ جدید را تشکیل دهد.

جنتیلونی با بیان اینکه به نیاز فوری ایتالیا برای تشکیل یک دولت با قدرت عملکرد کامل، آگاه هستم، گفت: تمام تلاش خود را خواهد کرد تا دولت جدیدی، بر اساس چارچوب های سابق تشکیل دهد.
پائولو جنتیلونی قرار است در سمت جدید خود (نخست وزیر)به برخی از مشکلات، نظیر اصلاحات در قانون انتخابات و حل وفصل مشکلات بخش بانکداری، رسیدگی کند.

جنتیلونی 60 ساله پیشتر سمت وزیر امور خارجۀ کابینۀ رنتسی را برعهده داشت.انتظار می رود نخست وزیر منصوب، که از متحدان نزدیک رنتسی به شمار می رود، وزرای کابینۀ خود را انتخاب و لیست اسامی آنان را روز یکشنبه یا حداکثر تا صبح دوشنبه به رئیس جمهور ارائه دهد.

جنتیلونی هم چنین باید در جلسۀ روز چهارشنبۀ مجلس، رأی اعتماد را کسب کند.انتخابات آتی ایتالیا قرار است فوریۀ 2018 برگزار شود، ولی در صورت توافق احزاب مخالف، این انتخابات یک سال زودتر برگزار خواهد شد.

رنتسی 41 ساله به دنبال شکست در همه پرسی قانون اساسی، استعفای خود را در 4 دسامبر اعلام کرد. او به شدت طرفدار تغییر قانون اساسی بود و قصد داشت نقش مجلس سنا را کاهش داده و قدرت دولت های منطقه ای را محدود کند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار