تبلیغات

فائو:39 کشور جهان محتاج دریافت کمک های غذایی هستند

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_gfhh989848.jpgاساس نیوز: سازمان کشاورزی و خواربار سازمان ملل متحد (فائو) در گزارش ماه دسامبر 2016(آذر-دی) تولید محصولات کشاورزی و غذایی این سازمان اعلام کرد، 39 کشور جهان محتاج دریافت کمک های غذایی هستند.

فائو در اکتبر 2015 (مهر-آبان) شمار کشورهای محتاج دریافت کمک های غذایی در جهان را 35 کشور اعلام کرده بود و این تعداد اکنون به دلیل تغییر آب و هوا و اقلیم زمین به 39 کشور افزایش یافته است.

بر اساس گزارش فائو، در سال 2016 جنگ های داخلی و شوک های مرتبط با تغییر آب و هوا، به شدت بر امنیت غذایی جهان تاثیر منفی گذاشته و شمار کشورهای محتاج دریافت کمک غذایی را افزایش داده است.
فائو افزود: در حالی که به دلیل بهبود شرایط کشت غلات، چشم انداز عرضه جهانی این محصولات خوب است، خطر تاثیرات ناشی از خشکسالی های اخیر که عامل اصلی گسترش منازعات و کشمکش ها بوده است، همچنان تهدید می کند.


بنا به پیش بینی فائو، برداشت غلات در سال 2017 خوب است اما ممکن است خطر گرسنگی در برخی مناطق به دلیل تجربه سال های کم محصول تشدید شود.
در جنوب آفریقا که تاثیر پدیده ال نینو به شدت تولید محصولات غذایی را در سال 2016 کاهش داده است، انتظار می رود در طول ماه های ژانویه (اواسط اسفند تا اواسط فروردین 1397) شمار افرادی که از خارج کشور کمک دریافت می کنند به طور چشمگیری در مقایسه با مدت مشابه سال پیش افزایش یابد.

همچنین در مناطقی که بدترین شرایط اقلیمی را تجربه می کنند به ویژه در ماداگاسکار ، مالاوی و موزامبیک ، نرخ کوتاه قدی کودکان به طور چشمگیری بالا رفته است.

در برخی مناطق ناکافی بودن ذخیره غلات و حبوبات به دلیل برداشت کم محصول برای 2 سال پیاپی، ممکن است کشت و کار را در سال آبی پیش رو محدود کند.
بر اساس گزارش ماه دسامبر فائو، این سازمان در کنار دولت های جهان برنامه هایی برای حمایت از کشاورزی اجرا می کند تا امکان دسترسی را به نهادهای اصلی کشاورزی بهبود بخشد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار