تبلیغات

مالیات میلیونی مسلمانان آلمان بدون حق اظهار نظر رسانه‌ای

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_ujghiuhuirhuir.jpgاساس نیوز: رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان گفت: مسلمانان این کشور سالانه میلیون‌ها یورو به نهادهای رادیو و تلویزیون مالیات پرداخت می‌کنند بدون آنکه در آن حق اظهارنظر داشته باشند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از کانال تلگرام رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، ایمان مازیک طی مصاحبه‌ای حضور و فعالیت مسلمانان در شوراهای رادیو و تلویزیون را خواستار شد و بیان کرد: با توجه به انتشار اخبار و گزارش‌ها درباره اسلام و مسلمانان در رسانه‌ها، حضور مسلمانان در شوراهای رادیو و تلوزیزیون از این حیث حائز اهمیت است که آنها قادرند صحت یا عدم صحت این قبیل گزارش‌ها را تأیید کنند.

وی با اشاره مستقیم به میزگردی تلویزیونی درباره اسلام و دلایل افراط‌گرایی جوانان که در آن دختر جوان سوئیسی حضور داشت که با برقع صورت خود را پوشانده بود، گفت: من دقیقا نمی‌دانم آیا برنامه‌هایی از این قبیل، از سوی شوراهای رادیو و تلویزیون که در آن‌ها مسلمانان نیز حضور دارند، نظارت می‌شود یا خیر. اما چیزی که واضح و مبرهن است، این که در رادیو و تلویزیون از وجود مسلمانان کمتر و یا گاهی اصلا استفاده نمی‌شود.

ایمان مایزیک افزود: مسلمانان آلمان سالانه میلیون‌ها یورو به نهادهای رادیو و تلویزیون مالیات پرداخت می‌کنند بدون آنکه در آن حق اظهارنظر داشته باشند.  

مایزیک تصریح کرد: افرادی که در شوراهای مربوطه در رسانه‌ها هستند باید از میان آحاد مختلف مردم باشند؛ اما ما شاهد تعداد کمی از مسلمانان هستیم که در این شوراها به خدمت گرفته می‌شوند.  

همچنین وی از انتشار اخباری که منحصرا به اقدامات پناهندگان و بعضا انجام اقدامات جنایی از سوی آنها می‌پردازد، انتقاد و اشاره کرد که انتشار اخبار نباید یک سویه باشد.
مایزیک تصریح کرد: متأسفانه ما در رسانه‌ها، با پدیده‌ای به عنوان «جابجایی کدگذاری خبر» مواجه هستیم، به این معنا که در بیان اخبار درباره جرایم، ابتدا تابعیت و دین مظنون را زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم و پس از آن به موارد دیگر می‌پردازیم که این مسئله با کدگذاری خبر در تضاد است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار