تبلیغات

ییلدیریم: نیروهایمان را از عراق خارج می کنیم

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_19b94249ce864df9b65fbf106c5dbfd5.jpgاساس نیوز: نخست وزیر ترکیه در تماس تلفنی با همتای عراقی خود اعلام کرد که پس از آزادسازی موصل، نیروهای ترکیه ای عراق را ترک می کنند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از روزنامه مستقل رای الیوم، دولت عراق در بیانیه ای اعلام کرد که بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه در تماس با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق پیروزی ها و موفقیت های گسترده نیروهای عراقی علیه داعش را ستوده و اعلام کرد که مردم موصل بسیار از ورود نیروهای عراقی خوشحال هستند.

ییلدیریم تصریح کرد: ترکیه بر حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی عراق تاکید دارد و در مورد اردوگاه بعشیقه باید گفت که ما پس از آزادسازی موصل، از آن عقب نشینی خواهیم کرد و ماموریت نیروهای ما در آنجا تمام خواهد شد و ترکیه تلاش می کند که روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور ادامه داشته باشد و بر لزوم نشست کمیته عالی استراتژیک میان ترکیه و عراق در بغداد به ریاست نخست وزیران دو کشور تاکید دارد.

در این بیانیه آمده است که العبادی به ییلدیریم گفت که تمامی کشورها باید به حاکمیت و تمامیت ارضی عراق احترام بگذارند و نیروهای ترکیه ای نیز از اردوگاه بعشیقه عقب نشینی کنند و این مساله را اعلام نمایند.

العبادی تصریح کرد: عراق بر برقراری روابط مستحکم با کشور ترکیه و با تمامی کشورها تاکید دارد و مهم است که تمامی دلایلی که مانع از پیشرفت روابط شده است، از بین برود.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای عراقی پیروزی هایی را علیه داعش محقق ساخته و مناطقی را آزاد کرده اند و در حال حاضر به آخرین مقر از مقرهای این گروه که همان استان نینوا است، رسیده اند که بیشتر آن آزاد شده است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار