تبلیغات

وزیر دفاع ‍‍ پیشنهادی دونالد ترامپ کیست؟

Article Image
به اشتراک بزارید!

سکان وزارت دفاع آمریکا که یکی از مهمترین و کلیدی ترین پست های قدرتمندترین دولت نظامی دنیاست را چه کسی به دست خواهد گرفت؟
ایالات متحده آمریکا(united states of America) کشوری است که فرسنگها و هزاران مایل از کشورهای مسلمان و خاورمیانه به دور است اما علی رغم این دوری ومسافت زیاد به خاطر تاثیرآن بر روی مردم دنیا دنبال کنندگان فراوانی دارد برخی از مردم حتی جزئی ترین مسائل داخلی آن را با دقت فراوان دنبال می کنند.
آقای دونالد ترامپ چهل و پنجمین رییس جمهور مردم آمریکا شد فردی که با صراحت تمام ما فی الضمیر خود را ابراز کرد. کاندیدی که با تهدید دیگران و سایر ملل دنیا توانست برای خود امتیاز کسب کند و بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا تکیه بزند.
(بررسی افکار عمومی مردم آمریکا و اینکه چرا او را انتخاب کردند خود داستانی است مفصل.)
آقای ترامپ در حال تشکیل کابینه دولت جدید خود است در این بین لنز دوربین خبرنگاران و گوش مردم دنیا در انتظار این بود که برای تصدی پست وزارت دفاع که ستون فقرات ایالات متحده آمریکاست چه کسی انتخاب خواهد شد؟
آیا می دانید ترامپ چه کسی را برای این مهم گزینش و انتخاب کرده؟
آیا خصوصیات اخلاقی فرد مورد نظر را می توانید حدس بزنید؟
او یکی از عقاب های سیاست آمریکا به شمار می رود.
(جیمس متیس)۶۶ ساله چهره ی برجسته نظامی آمریکاست. او چهره ی شناخته شده چهاردهه تفنگداران نیروی دریایی آمریکاست.
آقای جیمس متیس به خاطر قاطعیت و بی رحمی اش در فرماندهی نظامی لقب ((سگ دیوانه)) را به خود اختصاص داده است.
او با وجود ۶۶ساله بودنش هنوز ازدواج نکرده است و همسر و فرزند ندارد و از این رو به او لقب ((راهب جنگ ها)) را داده اند.
آقای متیس در سن ۱۹ سالگی به عضویت تفنگداران نیروی دریایی آمریکا در آمد و از همان وقت شالوده ی نظامی و جنگی در او شکل گرفت.
مردم آمریکا در طی سالهای ۲۰۰۰تا ۲۰۰۸جرج واکر بوش( George walker bush را که انسانی جنگ افروز و جنگ طلب بود را به سمت ریاست جمهوری انتخاب کردند او کسی بود که به ادعای خود جنگ جهانی را علیه تروریسم را آغاز کرده و جهان اسلام را به کوره جنگ های فرسایشی تبدیل کرد در واقع هدف او طبق اظهار نظر او ساماندهی و آغاز جنگ های صلیبی(the ccrusades ) بود.
آمریکا در طول تاریخ سیاسی خود همواره یک هدف را مد نظر داشته است و آن اینکه بهره کشی کامل از پتانسیل های بالفعل مادی ملت های مظلوم و ضعیف و برنامه ریزی سراسری و جهانی برای نابودی اسلام وایدیولوژی اسلامی تا اینکه در مسیر استعمار کشورهای اسلامی با هیچ نوع مقاومتی روبرو نشود.
آقای متیس یکی دیگر از مهره های امتداد این جنگ هاست.
حالا باید دید ادغام این دو شخصیت سیاسی جنگ طلب ،آمریکا را به کدام سو خواهد برد؟؟
سوالی که آینده آن را پاسخ خواهد داد.
وَاللَّهُ غَالِبٌ عَلَى أَمْرِهِ وَلَکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لَا یَعْلَمُونَ
فضل الرحمن عثمان ۱۳/۹/۹۵

www.alkhalilonline.com 

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار