تبلیغات

چين واردات زغال سنگ از کره شمالی را به حال تعليق در آورد

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_634246_898.jpgاساس نیوز: دولت چين روز شنبه در بيانيه ای اعلام کرد: مطابق با قطعنامه اخير سازمان ملل متحد واردات زغال سنگ از کره شمالی را به مدت سه هفته به حال تعليق درآورده است.


در بيانيه دولت چين آمده است: به منظور اجرای قطعنامه 2321 شورای امنيت سازمان ملل متحد ، چين واردات زغال سنگ از کره شمالی را به حال تعليق در می آورد. اجرای اين تدبير از روز يکشنبه آغاز می شود و سی و يکم دسامبر به پايان خواهد رسيد.

به موجب قطعنامه شورای امنيت سازمان ملل متحد، فروش سالانه زغال سنگ کره شمالی از اول ژانويه سال دو هزار و هفده به هفت و نيم مليون تن در سال محدود می شود. با اجرای اين تدبير فروش سالانه زغال سنگ کره شمالی در سال دو هزار و هفده نسبت به سال دو هزار و پانزده حدود شصت و دو درصد کاهش خواهد يافت.

تحريمهای شورای امنيت بر ضد کره شمالی برای صادرات زغال سنگ از اين کشور به چين سقف تعيين کرده است. همچنين در قطعنامه جديد عليه کره شمالی تحريم هايی بر ضد  يازده تن از مقامات سياسی اين کشور، ممنوعيت صادرات بالگرد و‌ کشتی پيش بينی شده است. اين تحريم های جديد همچنين شامل حال حدود ده شرکت کره شمالی می شود. طبق اين  قطعنامه جديد شورای امنيت بر ضد کره شمالی، کشورهای عضو سازمان ملل متحد ملزم شده اند تعداد مقامات فعال در دفاتر خارجی خودشان را در کره شمالی کاهش دهند و حساب های بانکی آنها را نيز محدود نمايند.

چين در حال حاضر تقريبا تنها خريدار زغال سنگ کره شمالی است. چين با اين که تنها متحد و اصلی ترين شريک تجاری کره شمالی محسوب می شود ، به قطعنامه اخير شورای امنيت بر ضد پيونگ يانگ رای مثبت داد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار