تبلیغات

عالم اهل سنت : بر خلاف ادعای وهابیون مراسم مولود خوانی فضیلت بالایی دارد

Article Image

b_0_0_0_10_images_IMG_11365.jpg

اساس نیوز : مراسم جشن مولود خوانی حضرت محمد صلی الله علیه وآله وسلم جمعه شب (نوزدهم آذرماه )درحوزه علمیه جامعه اعظمیه بندرترکمن با حضور جمع کثیری ازعلما ,اندیشمندان و مردم مومن برگزار شد .

درجریان آن به دلیل کثرت جمعیت بخشی ازحاضرین از مقابل درب ورودی نظاره گر جشن  مولود خوانی شدند. در ابتدای این مراسم شاعر ناز محمد کر چند شعر از سروده هایش را که درغالب های عرفانی سروده شده بود را برای حاضرین قرائت  نمود.

b_0_0_0_10_images_IMG_1132.jpg

سپس  شاه محمد  آخوند  قره قول امام  جمعه  مسجد  جامع  روستای  قره قاشلی (ازتوابع بندرترکمن) به  ایراد سخنرانی  پرداخت و گفت:جای  خوشبختی همه ما است  تا  بتوانیم  توفیق  حضور در جشن های مولود  النبی  که این روزها در مناطق مختلف اهل سنت  برگزار می شود را پیدا کنیم.

b_0_0_0_10_images_IMG_1140.jpg

پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم  فرمود:هر کس به  من محبت  کرده و من را همراه  خود  بداند روز قیامت وارد بهشت خواهد شد. ربیع الاول ماه به دنیا آمدن رسول الله صلی الله علیه وسلم است.ربیع الاول ماه منسوخ شدن جهالت ,گمراهی و ظلمت از روی زمین است که در پی آن سعادت و خوشبختی  شامل  حال امت  اسلامی گردید.با به  دنیا آمدن رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم  دنیا  دگرگون  شد.

وی افزود:نبی مکرم اسلام نور دو عالم است و اگر ایشان متولد نمی شد عالمی وجود  نداشت.اولین مخلوقی که خداوند خلق کرد نور رسوال الله صلی الله علیه وآله  وسلم بود.پیش از به دنیا آمدن ایشان برخی مسائل ناهنجار در روی زمین رواج داشت .از جمله اینکه اجنه با رفتن به آسمان کلماتی را یاد گرفته وچیزهایی را هم از خودشان به آن ها اضافه می کردند و در روی زمین نشر می نمودند اما با تولد رسول الله صلی الله علیه وآله و سلم قدرت پرواز به آسمان از آنها سلب شد.آتشکده کفار که به مدت هزارسال روشن بود، با تولد ایشان خاموش گردید و چهارده طبقه ایوان کاخ کسری دچار خسارت های عمده گردید.

آخوند قره قول برگزاری جشن مولود النبی را نشانه محبت مومنین به رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم دانست و بیان کرد:همه ما ازبودن دربین این امت باید به خودمان افتخار کنیم.ما به عنوان بهترین امت شناخته می شویم ،زیرا پیامبر ما صلی الله علیه وآله وسلم بهترین انسان است.

وی ادامه داد:نبی مکرم اسلام از بدو حیات تا لحظه آخر غم امت را می خورد تا جایی که خداوند متعال خطاب به ایشان قسم یاد می کند: بدون شک هر آنچه را که بخواهی به تو خواهم داد، تا مادامی که رضایت تو جلب شود . آن حضرت نیز در پاسخ رب خود  سه  بار قسم  یاد می کند که نخواهم گذاشت حتی  یک  نفر ازامتم هم  در آتش جهنم  بسوزد.

سخنران جشن  مولود  النبی  حوزه علمیه جامعه اعظمیه  بندرترکمن متذکر شد:پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم شفاعت ما را خواهد کرد به شرط آن که جزو امت واقعی ایشان باشیم. زرق و برق دنیا و متاع دنیوی چیزهایی نیستند که ما با آن ها خوشحال بشویم .خوشحالی واقعی ما به این است که امت رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم  هستیم.ایشان برای ما ذخیره ای است که می توانیم درهر لحظه و حال از وجود مبارکش  بهره مند گردیم.

امام جمعه روستای قره قاشلی ، قرآن کریم را معجزه ی  جاوید آن حضرت صلی الله علیه وآله وسلم  توصیف کرد و گفت:فرمایش خداوند متعال است  که می گوید  اگر به آسمانی و معجزه بودن قرآن شک دارید شما هم  شبیه این کتاب را بیاورید.الحمدالله در زمانه ما قرآن خوانده شده و به احکام آن عمل می گردد.خداوند متعال رسول خودش را به میان ما فرستاده است تا برای عالم رحمت  باشد.مومنی که در مسیر حرکت  پیامبر گام برداشته و در تقویت دین اسلام تلاش کند با ایمان از دنیا  رفته  و آتش دوزخ را نخواهد دید.

همچنبن اسماعیل آخوند طریک از اساتید حوزه علمیه جامعه اعظمیه با رد ادعای وهابی ها و فرقه های تند رو  درنبود پیامبراکرم صلی الله علیه و آله  وسلم  در میان  امت اسلامی  به  نقل از حضرت علی رضی الله تعالی عنه گفت:پس از رحلت  نبی مکرم  اسلام یکی ازصحابی پای قبر مبارک  ایشان حضور بهم رسانده و با حالت  گریه و تضرع بابت گناهانی که انجام  داده بود استغفار کرده و از ایشان درخواست  شفاعت از خداوند را نمود.همچنان که صحابی به راز و نیاز مشغول بود در آن لحظه از داخل قبر صدا آمد  که  به تحقیق مورد مغفرت قرار گرفته ای.

b_0_0_0_10_images_IMG_1118.jpg

وی تصریح کرد:اگر رسول الله درمیان  امت  اسلامی حضور نداشت و کاری از دست مبارکش بر نمی آمد، پس همه این  کتاب مذهبی که احادیث بسیاری از صحابه کرام رضی الله عنهم از طریق آن ها نقل شده و همگی دلالت برارتباط  پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم  با این دنیا دارند از کجا آمده است؟

آخوند طریک اظهار داشت:علاوه بر پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم , برخی از اولیای بزرگ فوت شده  مانند ابواسحاق اسفراینی نیز هستند که اگر آن ها را هم  صدا کرده و درخواست دعا برای گرفتن شفاعت از خداوند  بکنیم دعایشان اجابت می گردد.

این استاد  حوزه علمیه  جامعه  اعظمیه  بندرترکمن  تاکید  نمود:هر کسی که  به جهت برگزاری مراسم  مولود خوانی  لباس  تمیزی پوشیده , خود را خوش بو کرده و طعامی را آماده نماید تا مومنین دور هم جمع شوند ،خداوند متعال وی را با اولین پیامبران خود محشور کرده و با  مقام والایی  به بهشت  خواهد رساند.

هر کسی که برای مراسم مولود خوانی درهم و دیناری را خرج نماید، به نحوی که  دینار وی داخل  دیگر صدقات مراسم  افزوده  شود، مالش برکت پیدا کرده و هیچ گاه مسکین نخواهد گردید.

آخوند  طریک به نقل از علامه جلال الدین  طوسی گفت:درهر مسجد ,منبر و خانه ای که در آنجا مولود النبی خوانده  شود  ملائکه های بزرگ  خداوند شامل حضرت جبرائیل ,حضرت میکائیل ,حضرت اسرافیل و ...در آن مکان حاضر شده  و با نور خود مومنین را اکرام می کنند  و در حق  برگزار کنندگان جشن  نیز دعای خیر می نمایند.

این مراسم با اجرای مراسم  مولود خوانی و انجام  دعا  توسط  الحاج  قربان محمد آخوند اونق  استاد و مدیر حوزه علمیه  جامعه  اعظمیه  بندرترکمن و دیگر اساتید  حاضر به پایان رسید.

خبرنگار طاهر جانی

b_0_0_0_10_images_IMG_1164.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1114.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1174.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1182.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1122.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1144.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1171.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1159.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1147.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1146.jpgb_0_0_0_10_images_IMG_1150.jpg

 

 

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار