تبلیغات

خنثی شدن حمله تروریستی در روتردام هلند

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_4336887_866.jpgاساس نیوز: مقامات هلند از دستگیری یک مظنون به تروریسم به همراه یک قبضه کلاشنیکف، پرچم گروه داعش و مواد منفجره و خنثی شدن توطئه حمله تروریستی در شهر روتردام این کشور خبر دادند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از شینهوا، دستگیری این مظنون در هلند پس از آن انجام شده که پلیس اتحادیه اروپا موسوم به یوروپل نسبت به افزایش احتمال وقوع حملات تروریستی بیشتر در اروپا هشدار داده است.


بر اساس گزارش‌ها بعد از آن که پلیس هلند از این مرد یک قبضه کلاشنیکف با مهمات کامل، مواد منفجره و پرچم گروه داعش کشف کرد او را به اتهام تدارک برای دست زدن به حمله تروریستی با الهام از داعش بازداشت کرد.


دادستانی کل هلند اعلام کرد این مظنون 30 سال سن داشته و خانه اش در شهر روتردام مورد بازرسی قرار گرفت و از خانه او یک قبضه کلاشنیکف به همراه دو خشاب پر از گلوله چهار جعبه مواد منفجره غیرقانونی، تلفن‌های همراه و 1600 یورو پول نقد و تصویری از پرچم گروه داعش پیدا شده است.
مقامات گفتند این مظنون که نامش فاش نشده دست کم برای دو هفته دیگر در بازداشت باقی خواهد ماند و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.


بازداشت وی یک روز بعد از آن انجام شده که پلیس بلژیک نیز از بازداشت اعضای یک تیم از حامیان گروه داعش که به جذب نیروهای خارجی برای این گروه می پرداختند خبر داد.


تاکنون هیچ گونه حمله تروریستی منسوب به داعش در هلند گزارش نشده اما این کشور از آنجا که از اعضای ائتلاف مبارزه با داعش تحت رهبری آمریکا است به عنوان یکی از اهداف داعش برای حمله اعلام شده است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار