تبلیغات

بازنشستگی زودهنگام ژنرال های ارتش پاکستان

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_139411291548328947150874.jpgاساس نیوز: ژنرال‌های ارشد ارتش پاکستان که هم پایه ژنرال «باجواه» فرمانده جدید ارتش بودند تصمیم گرفتند قبل از موعد مقرر خود را بازنشسته کنند.


با اینکه از ژنرال «اشفاق ندیم»،ژنرال «نجیب‌الله» و ژنرال «جاوید اقبال رمده» خواسته شده بود بعد از روی کار آمدن ژنرال باجواه به کار خود ادامه دهند اما آنها خواستار بازنشستگی شدند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از دیلی اکسپرس، بعد از اینکه ژنرال باجواه با ارتقای درجه بیش از 7 افسر موافقت کرد 3 ژنرال ارشد ارتش که همپایه وی بودند اعلام کردند که خود را بازنشسته می‌کنند.
ژنرال اشفاق ندیم فرمانده ارشد ملتان از توابع ایالت پنجاب،ژنرال جاوید اقبال رمده فرمانده ارتش بهالپور از توابع ایالت پنجاب و ژنرال نجیب الله مسئول آموزش ستاد مشترک ارتش بود.


ژنرال باجواه که در حال حاضر به فرماندهی ارتش پاکستان انتخاب شده از نظر پست در رتبه چهارم قرار داشت این در حالی است که ژنرال اشفاق ندیم رتبه دوم، ژنرال جاوید اقبال رمده رتبه سوم قرار داشت بنابراین آنها لیاقت بیشتری برای فرماندهی ارتش داشتند اما نواز شریف باجواه را برای این پست مهم انتخاب کرد.


در ارتش پاکستان ژنرال‌هایی که رتبه بالاتری دارند به هیچ وجه حاضر نمی‌شوند زیر دست ژنرالی که رتبه پایین‌تر از آنها دارد خدمت کنند البته این موضوع یک قانون نظامی نیست و فقط به لحاظ اخلاقی به آن عمل می‌شود.


ژنرال‌های ارتش پاکستان بعد از بازنشستگی وارد عرصه‌های اقتصادی می‌شوند و مدیریت یک شرکت تجاری یا شرکت حمل و نقل را به عهده می‌گیرند.
برخی ژنرال‌ها نیز شرکت امنیتی خصوصی تشکیل می‌دهند و از این طریق کسب درآمد می‌نمایند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار