تبلیغات

همکاری پلیس محلی با طالبان در ولایت سرپل (افغانستان)

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_739532_441.jpgاساس نیوز: رئیس شورای ولایتی سرپل در شمال افغانستان از افزایش ناامنی ها در این ولایت به دلیل همکاری پلیس محلی این ولایت با طالبان خبر داد.


«محمدنور رحمانی» رئیس شورای ولایتی سرپل در شمال افغانستان اظهار داشت: طالبان در برخی از مناطق ناامن این ولایت، پایگاه های نظامی و مراکز ساخت مین ایجاد کرده است.

وی افزود: طالبان با همکاری پلیس محلی ولایت سرپل به فعالیت خود ادامه می دهد.
رئیس شورای ولایتی سرپل به سلام وطندار گفت: طالبان پس از تصرف شهرستان کوهستانات این ولایت دست به ساخت مراکز آموزشی زده است.

شهروندان کوهستانات نیز علت افزایش ناامنی ها و فعالیت طالبان را همکاری پلیس محلی با این گروه می دانند.آنها می گویند که به علت ناامنی ها مجبور به ترک خانه های شان شده اند.

«ذبیح الله امانی» سخنگوی والی سرپل ضمن تأیید این نگرانی ها اعلام کرد: پیش از این نیز تعدادی از افراد پلیس محلی این ولایت، پاسگاه های کلیدی شهرستان کوهستانات را به طالبان واگذار کرده بودند.

وی ادادمه داد: تلاش ها برای شناسایی افراد وابسته به گروه طالبان و آنهایی که در انجام وظیفه شان کوتاهی می کنند، آغاز شده است.
«ظاهر وحدت» والی سرپل نیز چند روز قبل گفته بود که طالبان افغان از 14 ماه قبل حمله سنگینی به ولایت سرپل داشتند و «کوهستانات» را هنوز در اختیار خود دارند.

والی سرپل با اشاره به درگیری ها در شهرستان های «سوزمه قلعه»، «سنچارک»، بخشی از ولسوالی «گوسفندی» اعلام کرده بود که در حال حاضر مخالفان مسلح، شهرستان کوهستانات را مرکز آموزش و تجهیز جنگجویان خود قرار داده اند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار