تبلیغات

آمادگی چین برای انجام آزمایش موشک ضدماهواره

Article Image

b_300_300_16777215_10_images_75707910_83510.jpgاساس نیوز: پکن به زودی موشک ضدماهواره «دانگ ننگ-3»، یکی از قوی ترین سلاح های جنگ نامتقارن چین، را آزمایش خواهد کرد.


به گزارش اساس نیوز به نقل از وبسایت «واشینگتن فری بیکن»، چین در حال آماده شدن برای انجام آزمایش یک موشک جدید است که می تواند ماهواره ها را در فضا نابود کند. این موشک یکی از قوی ترین سلاح های جنگ نامتقارن پکن است.

موشک ضدماهواره «دانگ ننگ-3» در یک تاسیسات نظامی در مرکز چین مراحل پایانی آمادگی برای انجام آزمایش را سپری می کند.
براساس اظهارات مقامات پنتاگون، این آزمایش موشکی روز پنجشنبه انجام خواهد شد. هیچ گونه جزئیات بیشتری از این آزمایش منتشر نشده است.

سخنگوی پنتاگون و یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا نیز در این خصوص اظهار کردند: «ما درخصوص مسائل امنیتی و اطلاعاتی اظهار نظر نمی کنیم.»
دولت چین پیشتر مناطق نزدیک به منطقه آزمایش موشک را در تاریخ 7 و 8 دسامبر (17 و 18 آذر) به عنوان مناطق پرواز ممنوع اعلام کرده بود. بر همین اساس، کارشناسان پیش بینی می کنند پکن در حال آمادگی برای انجام آزمایش موشک ضدماهواره است.

برنامه های موشک های بالیستیک و موشک های ضدماهواره چین با هم تنیده شده و همزمان با هم در حال گسترش است.
پس از اینکه چین با آزمایش موشک ضدماهواره خود در سال 2007 به دلیل ایجاد هزاران قطعه زباله معلق در فضا مورد انتقاد بین المللی قرار گرفت، انجام برنامه های موشکی ضدماهواره خود را در پوشش یک سامانه دفاع موشکی ادامه داد.
تاریخ آخرین آزمایش موشک ضدماهواره چین به 30 اکتبر 2015 (8 آبان 94) بازمی گردد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار